Jak się modlić

Modlić możemy się za pomocą własnych słów lub modlitw napisanych przez świętych, czy nawet modlitw prosto z Biblii (jak np. „Ojcze Nasz”). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć różne rodzaje modlitwy, zmówić modlitwy gotowe a potem modlić się modlitwą własną lub odwrotnie.

Możemy się modlić na głos, możemy się modlić w myślach. Modlić można się zarówno samodzielnie jak i wspólnie, Kościół uczy że modlitwa wspólna ma wyjątkową moc.

Dobrze jest modlić się po prostu o swoją wiarę, to bo byśmy byli wiernymi sługami bożymi i żyli na chwalę Pana. Niektórzy jednak wolą się modlić o konkretne rzeczy, nie jest to grzech, ale trzeba pamiętać o co możemy prosić Pana Boga, a o co nie możemy go prosić. Tak naprawdę zawsze możemy prosić tylko o rzeczy, które wynikałyby z naszej głębokiej wiary.

Czy lepiej jest prosić w modlitwie o wzmocnienie wiary czy o konkretne rzeczy?

Chyba lepiej o to pierwsze, gdyż Bóg lepiej wie co dla nas dobre a bywa niekiedy zabawny. Przykładowo modlimy się o lepszą pracę w innym mieście a – w międzyczasie – w obecnym mieście poznajemy miłość swojego życia i nie chcemy z niego wyjechać, ale pracę rzeczywiście dostajemy.

1 myśl w temacie “Jak się modlić

  1. Alien

    Można sie modlić na różne sposoby ale najlepiej osobiście mi się modli na ławce w kościele gdy nikogo nie ma w środku tylko ja.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *