Autor Wątek: Czy adwentyści dnia siódmego to wegetarianie?  (Przeczytany 2295 razy)

magda.l

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Czy adwentyści dnia siódmego to wegetarianie?
« dnia: Grudnia 27, 2013, 08:27:46 pm »
Czy znacie jakiś adwentystów i czy oni rzeczywiście są wege?
I przemówił BÓG: "Oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi, i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. Niech wam to służy za pokarm." Psalm 115

lubiechodzicdokosciola

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Czy adwentyści dnia siódmego to wegetarianie?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 30, 2013, 04:27:01 pm »
Czy znacie jakiś adwentystów i czy oni rzeczywiście są wege?

z tego co wiem to nie jedzą wieprzowiny

urma23

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Czy adwentyści dnia siódmego to wegetarianie?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 13, 2014, 09:06:19 pm »
Nie znam kościoła Adwentystów, ale wiem, że hinduiści to wegetarianie. Stara hinduska kuchnia to kuchnia bez mięsa... blee ciekawe co oni jedzą?

magda.l

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Czy adwentyści dnia siódmego to wegetarianie?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 02, 2014, 04:12:23 pm »
Dowiedziałam się czegoś więcej na ten temat to odpiszę sama sobie:

- nie jest to doktryna wiary a więc będąc adwentystom można nie być wege, mogą nawet polować czy być rzeźnikiem, sprzedawcą w sklepie mięsnym
- kościół Adwentystów zaleca taka dietę wiernym ze względów zdrowotnych, tak samo zalecają również całkowita abstynencję i niepalenie papierosów a nawet krytykuje się picie kawy i herbaty i jedzenie tłustych ciast!
- w prowadzonych przez adwentystów ośrodkach w kraju i na świecie z założenia podaje się potrawy bezmięsne (by zachęcić wiernych do zdrowej diety)
- niestety nawet część pastorów nie jest wege (podobnie jak w kościele katolickim są księża którzy palą papierosy)

Choć w kościele tym istnieją mechanizmy zawieszania członków i są one stosowane dużo częściej niż w katolickim (np. za wspólne spalanie pod jednym dachem przed ślubem chłopaka i dziewczyny) to jak wyżej wspomniałam niejedzenie mięsa jest jedynie zaleceniem a nie nakazem.
I przemówił BÓG: "Oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi, i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. Niech wam to służy za pokarm." Psalm 115

hubmlyn

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Czy adwentyści dnia siódmego to wegetarianie?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 05, 2014, 08:47:45 pm »
Jedzą mięso, ale omijają wieprzowinę. Promują zaś u siebie zdrową dietę i dlatego wielu wyznawców w Polsce wogóle omija mięso. Nie jest to jednak reguła.

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Czy adwentyści dnia siódmego to wegetarianie?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 10, 2014, 03:14:03 pm »
Chyba nie jedzą wieprzowiny. Podajrze uważają , że nie powinni jej jeść. Możesz udać się na ich zbiór i wszystkiego się dowiedzieć.

ivy7

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Czy adwentyści dnia siódmego to wegetarianie?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 15, 2014, 09:48:30 pm »
Nie jedzą wieprzowiny, podobnie jak wyznawcy judaizmu. Z Księgi Kapłańskiej pochodzi ten zakaz.

smutna.zona

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Czy adwentyści dnia siódmego to wegetarianie?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 16, 2014, 07:26:05 am »
Nie jedzą wieprzowiny, podobnie jak wyznawcy judaizmu. Z Księgi Kapłańskiej pochodzi ten zakaz.

chyba jednak nie jedzą żadnych zwierząt ani mięsa nawet ryb! bo u mnie w miejscowości obok tacy są i byli na weselu u koleżanki mieli zamówione specjalne menu, problem byl tylko taki że kto spróbował tego ich jedzenia to nie chciał normalnego :P Dokładnie nie wiem co tam było...

magda.l

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Czy adwentyści dnia siódmego to wegetarianie?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 16, 2014, 07:27:19 am »
Nie jedzą wieprzowiny, podobnie jak wyznawcy judaizmu. Z Księgi Kapłańskiej pochodzi ten zakaz.

chyba jednak nie jedzą żadnych zwierząt ani mięsa nawet ryb! bo u mnie w miejscowości obok tacy są i byli na weselu u koleżanki mieli zamówione specjalne menu, problem byl tylko taki że kto spróbował tego ich jedzenia to nie chciał normalnego :P Dokładnie nie wiem co tam było...

Heh to podobna sytuacja jak kiedyś zrobiłam z chłopakiem wegańskiego grilla a obok ciotka robiła "zwykłego", jak spróbowali naszych pieczarek, bakłażanów, cebuli i cukinii to nikt nie chciał jeść kiełbasy :P
I przemówił BÓG: "Oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi, i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. Niech wam to służy za pokarm." Psalm 115