Autor Wątek: Czy wigilia to dzień roboczy?  (Przeczytany 1310 razy)

agagleiwitz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Czy wigilia to dzień roboczy?
« dnia: Grudnia 24, 2013, 09:31:57 am »
Prawie wszystkie znane mi osoby mają dziś wolne (chyba, że ktoś jest zatrudniony jako mikołaj w centrum handlowym). Ale czy wigilia jest dniem ustawowo wolnym od pracy?

janus

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Czy wigilia to dzień roboczy?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 24, 2013, 10:29:50 am »
Wigilia to normalny dzień roboczy nawet firmy państwowe jak Poczta Polska pracują w ten dzień.

juella

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Czy wigilia to dzień roboczy?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 24, 2013, 11:30:33 am »
Żal mi ludzi którzy muszą obsługiwać leniwych w ten dzień i w święta, którzy pojechali sobie w góry na święta. Uważam, że powinien być stanowczy zakaz pracy w te dni świąteczne dla wszystkich a szczególnie ministerstwo pracy powinno kontrolować hotele czy nie pracują w ten dzień.

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Czy wigilia to dzień roboczy?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 07, 2014, 03:56:56 pm »
Wigilia to normalny dzień roboczy. Uważam jednak , że powinien być wolny , aby ludzie mogli się przygotować w tym dniu. Jednak niektóre zakłady pracy wypuszczają pracowników wcześniej lub robią wspólną wigilię w pracy tzn. łamanie się opłatkiem itp.

martynka20

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Czy wigilia to dzień roboczy?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 08, 2014, 09:06:07 pm »
Wigilia to normalny dzień roboczy. Uważam jednak , że powinien być wolny , aby ludzie mogli się przygotować w tym dniu. Jednak niektóre zakłady pracy wypuszczają pracowników wcześniej lub robią wspólną wigilię w pracy tzn. łamanie się opłatkiem itp.

niestety wiele osob pracuje w wiegilie i to nawet do 17:00 jak moja mama