Autor Wątek: Modlenie się ciszą...  (Przeczytany 2941 razy)

lurian

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Modlenie się ciszą...
« dnia: Listopada 05, 2013, 09:50:53 pm »
Kiedyś modliłem się modlitwami typu Ojcze Nasz, Wierze w Boga... potem próbowalem własnymi slowami. Ostatnio czesto klekam i modle się... w ciszy, nie mówie zadnych slow, ani o zadnych slowach nie mysle. Za to czuje ze zblizam sie do Boga. Czy taka modlitwa ma sens? Czy modlicie sie w taki sposob?

marian_aa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Modlenie się ciszą...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 05, 2013, 10:21:29 pm »
Kiedyś modliłem się modlitwami typu Ojcze Nasz, Wierze w Boga... potem próbowalem własnymi slowami. Ostatnio czesto klekam i modle się... w ciszy, nie mówie zadnych slow, ani o zadnych slowach nie mysle. Za to czuje ze zblizam sie do Boga. Czy taka modlitwa ma sens? Czy modlicie sie w taki sposob?

heh ja tak robie jak modle sie czasem gdy przyjmuje komunie sw. wtedy jakos zadna modlitwa mi nie przychodzi do glowy

magda.l

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Modlenie się ciszą...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 05, 2013, 11:04:20 pm »
Ja zawsze wtedy odmawiam:

"Mój Boże, mój Zbawicielu, pozostań ze mną. Z dala od Ciebie musiałbym zwiędnąć i zginąć. Skoro mi się tylko ukazujesz, rozkwitam nowym życiem. Ale jak mogę Cię przy sobie zatrzymać? Nie inaczej, jak tylko przez modlitwę..."
I przemówił BÓG: "Oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi, i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. Niech wam to służy za pokarm." Psalm 115

enemu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Modlenie się ciszą...
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 23, 2014, 09:22:32 pm »
Myślę, że modlitwa to właśnie takie odnajdywanie samego siebie w ciszy, "regulacja" naszych myśli dochodzenie do prawości. Modlitwa nie polega na klepaniu czegoś z pamięci. Nawet jeśli to ma miejsce to myślimy wtedy o Bogu i porządkujemy nasze myśli, wyobrażenie o świecie.

majkelo25

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Stalowa Wola
Odp: Modlenie się ciszą...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 03, 2014, 02:32:58 pm »
enemu ma racje

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Modlenie się ciszą...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 05, 2014, 08:52:32 am »
Zależy jak ty to odczówasz. Jeżeli uważasz że taka rozmowa z Bogiem jest najlepsza , to możesz się tak modlić. Warto również podolić się własnymi słowami.

ivy7

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Modlenie się ciszą...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 09, 2014, 11:12:25 pm »
Trwanie w ciszy to najlepsza modlitwa - przynajmniej nie klepie się bezmyślnie jakiś słów  :) Cisza wystarczy, Bóg i tak wie, co chcesz powiedzieć.

cuncilgnu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Sławków
Odp: Modlenie się ciszą...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 10, 2014, 05:21:35 pm »
ivy7 strasznie podoba mi się to co napisałeś. Nigdy nie próbowałem modlić się ciszą (choć może sam o tym nie wiem?) ale zawsze modle się swoimi słowami. Narzucona formułka nie da nam tego, co wyspowiadania się Bogu z tego co nas gnębi i tego co chcemy mu przekazać

nocnica

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: Modlenie się ciszą...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 16, 2014, 04:45:14 pm »
To zdecydowanie lepsze niż bezmyślne odbębnianie wyuczonych formułek, wielu ludzi nawet już się nie zastanawia nad sensem powtarzanych słów.