Autor Wątek: Spowiedź przedświąteczna  (Przeczytany 1117 razy)

hildmin

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Spowiedź przedświąteczna
« dnia: Grudnia 18, 2013, 01:27:05 pm »
Do spowiedzi przedświątecznej przystępują osoby, które w ciągu całego roku nie chodzą przynajmniej raz w miesiącu do spowiedzi. Przed konfesjonałami mamy kolejki bo wszyscy nagle odczuwają potrzebę wyspowiadania się. Również jestem taką osobą która przez cały rok nie chodzi do spowiedzi, ale idzie w ostatni dzień. Robię to dlatego w ostatni dzień gdyż nie lubię spowiedzi i zwlekam... zastanawiam mnie pewna kwestia.

Jak wy podchodzicie do tzw. spowiedzi przedświątecznej? Czy robicie rzeczywiście rachunek sumienia? Czy mówicie księżom o wszystkich grzechach?

Czy przykładowo:

1. Gdybyście 4 miesiące temu pokłócili się z siostrą nazywając ją bezczelną idiotką powiedzielibyście to na spowiedzi?
2. 3 miesiące temu obejrzany film dla dorosłych w internecie?
3. Próbowanie konopi 2 miesiące temu?
4. Niechodzenie do kościoła przez cały miesiąc?
5. Upuszczenie na podłogę chleba w supermarkecie i odłożenie go na półkę?
6. Okłamanie rodziców, że telefon był rozładowany a w rzeczywistości było się na całonocnej imprezie?
7. Zrobienie kawału koledze w skutek czego poplamił nowe spodnie.
8. Wymigiwanie się od odwiedzin cioci w szpitalu bo chciałam iść na basen.

Czy takie grzechy mielibyście odwagę mówić przed księdzem czy tylko mówicie ogólnie nazwę złamanego przykazania?

Pozdrawiam

parafianin.grzesiek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Spowiedź przedświąteczna
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 19, 2013, 03:45:12 pm »
Ja nie mam niekiedy problem z klasyfikacją niektórych grzechów. Osobiście gdy się spowiadam - rzadko wolę opowiedzieć księdzu sytuację... w tym roku nie byłem jeszcze u spowiedzi ale chyba pójdę najwcześniej po świętach... nie będę się pchał do tego tłumu.

agagleiwitz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Spowiedź przedświąteczna
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 24, 2013, 09:33:26 am »
Ja się wczoraj wystałam 1,5h w kolejce do spowiedzi. Choć było mało czasu ksiądz zdążył mi dać pouczenie dot najważniejszego mojego grzechu. Spowiedź mi bardzo pomogła choć zwlekałam do ostatniej chwili a nawet myślałam wczoraj rano żeby do niej nie iść.

janus

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Spowiedź przedświąteczna
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 24, 2013, 10:29:17 am »
Ja się wczoraj wystałam 1,5h w kolejce do spowiedzi. Choć było mało czasu ksiądz zdążył mi dać pouczenie dot najważniejszego mojego grzechu. Spowiedź mi bardzo pomogła choć zwlekałam do ostatniej chwili a nawet myślałam wczoraj rano żeby do niej nie iść.

Dlatego na spowiedź idzie się tydzień przed wtedy nie było nigdzie kolejek.

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Spowiedź przedświąteczna
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 16, 2014, 01:57:21 pm »
Nie tylko przystępują raz do roku. Są takie spowiedzi organizowane , aby ludziom przypomnieć że powinni mieć czyste dusze w tym czasie. Niektórzy spowiadają się raz w miesiącu inni co każde święto , a inni co roku. Każdy robi to co uważa za słuszne i jak często grzeszy.