Autor Wątek: Święta i przygotowania przedświąteczne  (Przeczytany 2488 razy)

Adam

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Święta i przygotowania przedświąteczne
« dnia: Grudnia 17, 2013, 09:49:13 pm »
Czy nie denerwuje was traktowanie świąt jako czegoś marketingowego? Ludzie cały rok omijają kościół szerokim łukiem, a na święta robią wielkie przygotowania - choinka przecież musi być, na wigilię trzeba coś zjeść (i to nie mało). Wiele osób po prostu zapomina po co są święta, nie traktuje ich we właściwym wymiarze - czyli duchowym. Liczą się tylko prezenty pod choinką i pełne brzuchy. A gdzie w tym wszystkim Bóg? Gdzie przygotowania na jego przyjście? Ludzie nakręcają sami siebie, zapominając o KIMŚ najważniejszym.

martynka20

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Święta i przygotowania przedświąteczne
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 17, 2013, 10:29:40 pm »
Czy nie denerwuje was traktowanie świąt jako czegoś marketingowego? Ludzie cały rok omijają kościół szerokim łukiem, a na święta robią wielkie przygotowania - choinka przecież musi być, na wigilię trzeba coś zjeść (i to nie mało). Wiele osób po prostu zapomina po co są święta, nie traktuje ich we właściwym wymiarze - czyli duchowym. Liczą się tylko prezenty pod choinką i pełne brzuchy. A gdzie w tym wszystkim Bóg? Gdzie przygotowania na jego przyjście? Ludzie nakręcają sami siebie, zapominając o KIMŚ najważniejszym.

Choinka to akurat bardzo miły zwyczaj. Nie wyobrażam sobie świąt bez choinki tak samo jak nie wyobrażam sobie świąt bez wilii z rodziną!

Prezenty - nie możesz tego traktować tylko materialistycznie. To istotny wymiar pamiętania o drugiej osobie. Pamiętam o Tobie więc kupiłem Ci to i to... to bardzo miłe. Właśnie w prezentach nie chodzi o to by dać komuś coś drogiego tylko coś takiego miłego. Niech ja sobie przypomnę najmilszy prezent dla mnie jaki dostałam czyli mój króliczek "Mikki". Byłam wtedy naprawdę bardzo załamana a Mikki umilił mi święta niesamowicie. Do dziś uwielbiam patrzyć jak wcina trawkę :]

Do kościoła nie wyobrażam sobie nie iść w święta. To również "oczywista oczywistość". Niestety nie dla wszystkich. Wydaje mi się że sposobem na niektórych byłoby sprawdzanie obecności w kościele... bo nie którzy ludzie są jak dzieci. Np. mój były chłopak. Miał iść na pasterkę w zeszłym roku i... szkoda gadać. FACECI!!

Co do Polskich świat to uważam je za najmilsze na świecie. Widziałam film ze świąt jaki nakręciła moja ciocia, która na stałe mieszka w USA... święta bez śniegu, bez tej atmosfery... współczuję.

Adam. Nie krytykuj naprawdę i nie pluj we własne gniazdo. Święta w Polsce są naprawdę super!

panMonte

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Święta i przygotowania przedświąteczne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 09, 2014, 04:50:42 pm »
Wszystkie święta są świetną promocją marketingową dla sklepów jak i banków. Ludzie biorą pożyczki na 3-5 dni świąt a potem spłacają pół roku...

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Święta i przygotowania przedświąteczne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 17, 2014, 12:31:51 pm »
Według mnie nie są ważne te wszystkie przygotowania w sensie ozdub. Powinniśmy przygotować swoje dusze , aby były godne przeżywania tego okresu. Jednak ludzie starają się je jeszcze wyróżnić , aby mieć więcej radości z nich.

mietb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Święta i przygotowania przedświąteczne
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 19, 2014, 05:55:42 pm »
Każde święta polegają na jedzeniu wykwintnych posiłków. jest to w zasadzie we wszystkich religiach. Okres przedświąteczny jest okresem na kupowaniu produktów spożywczych. Kiedyś ludzie aby spokojnie świętować polowali na zwierzynę. W późniejszym okresie już zabijali z hodowli

anag1

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: Święta i przygotowania przedświąteczne
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 22, 2014, 01:02:17 pm »
I niestety juz po świętach, było mokro - lało w poniedziałek, a w niedzielę były jaja i mazurki :)

panMonte

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Święta i przygotowania przedświąteczne
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 24, 2014, 07:54:52 pm »
w dzisiejszych czasach okres świąteczny jest głownie dla sklepów. To one się nastawiają na zarobki.

mietb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Święta i przygotowania przedświąteczne
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 25, 2014, 05:50:20 am »
Tak sklepy są nastawione na sprzedaż, my na kupowanie, a potem na konsumowanie. Nie ma zadumy, o co będziemy się modlic a to co będziemy jeść w świeta