Autor Wątek: Czy KK pomaga w katastrofie tylko katolikom?  (Przeczytany 1682 razy)

madgee

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Czy KK pomaga w katastrofie tylko katolikom?
« dnia: Grudnia 17, 2013, 04:10:38 pm »
Jak wiadomo niedawno był Tajfun na Filipinach. Zdziwiło mnie że na mszy zaraz po tajfunie nie było żadnej reakcji kleru czy wspomnienia o tej tragedii. Przynajmniej u mnie w kościele. Myślałam, że to przez to, że na filipinach nie ma katolików...

Pierwsze słowa i modlitwa przed msza pojawiła się tydzień później. Sprawdziłam i jednak katolicy stanową tam większość prawie jak u nas. No i teraz nasunęło mi się pytanie: Czy Kościół Katolicki pomaga również w takich miejscach gdzie nie ma katolików?

parafianin.grzesiek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Czy KK pomaga w katastrofie tylko katolikom?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 19, 2013, 03:46:12 pm »
Pierwsze słowa i modlitwa przed msza pojawiła się tydzień później. Sprawdziłam i jednak katolicy stanową tam większość prawie jak u nas. No i teraz nasunęło mi się pytanie: Czy Kościół Katolicki pomaga również w takich miejscach gdzie nie ma katolików?

Wydaje mi się że KK pomaga przede wszystkim tam gdzie są chrześcijanie, nie koniecznie katolicy.

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Czy KK pomaga w katastrofie tylko katolikom?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 20, 2014, 01:24:48 pm »
Tak , uważam że pomaga każemu kto jest potrzebujący. Nie zwracają uwagi jakie to wyznanie , ale że ktoś jest pokrzywdzony przez los.

mietb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Czy KK pomaga w katastrofie tylko katolikom?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 26, 2014, 07:55:46 am »
Pomoc w modlitwie to żadna pomoc, jak straciło się dom i bliskich

limited

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: sochaczew
Odp: Czy KK pomaga w katastrofie tylko katolikom?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 30, 2014, 02:56:50 pm »
czym innym jest mówić a innym pomagać. jak realnie pomożesz komuś wspominając o tym na mszy, która nie jest serwisem informacyjnym. 

mietb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Czy KK pomaga w katastrofie tylko katolikom?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 01, 2014, 11:59:01 am »
Po katastrofie Smoleńskiej pomogło państwo, kościół udostępnił tylko kaplicę na Wawelu ale też tam wejść można za opłatą aby obejrzeć sarkofag po 2 osobach. Groby innych 94 osób można oglądać za darmo