Autor Wątek: Czystość do ślubu... gdy nie jest się dziewicą?  (Przeczytany 2384 razy)

aleksa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Czystość do ślubu... gdy nie jest się dziewicą?
« dnia: Listopada 22, 2013, 11:21:38 pm »
No właśnie, poznałam chłopaka 6 miesięcy temu. Zachowaliśmy czystość. Jednak zarówno on i ja współżyliśmy już (z kims innym). Dziś mi się oświadczył... czy jest szansa że wytrwamy w czystości? Czy jego "męska duma" na to pozwoli?

wanda.k

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Czystość do ślubu... gdy nie jest się dziewicą?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 03, 2013, 06:56:10 pm »
No właśnie, poznałam chłopaka 6 miesięcy temu. Zachowaliśmy czystość. Jednak zarówno on i ja współżyliśmy już (z kims innym). Dziś mi się oświadczył... czy jest szansa że wytrwamy w czystości? Czy jego "męska duma" na to pozwoli?

Myślę dziewczyno że nigdy nie jest za późno spróbować wytrwać w czystosci. Pomyślałaś kiedyś jak będziesz w ciąży i nie będziesz mogła się kochać?

martynka20

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Czystość do ślubu... gdy nie jest się dziewicą?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 17, 2013, 10:30:39 pm »
Moim zdaniem jedno nie ma z drugim nic wspólnego. Można być w młodości grzesznikiem a na starość osobą pobożną, która zrozumiała co jest najważniejsze w życiu.

nocnica

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: Czystość do ślubu... gdy nie jest się dziewicą?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 16, 2014, 04:49:48 pm »
A czemu jest mowa tylko o jego męskiej dumie? Chyba to nie jest tak, że jak cię zechce to weźmie, a ty nie będziesz protestować? :P

wwwitek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Czystość do ślubu... gdy nie jest się dziewicą?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 16, 2014, 06:37:39 pm »
A czemu jest mowa tylko o jego męskiej dumie? Chyba to nie jest tak, że jak cię zechce to weźmie, a ty nie będziesz protestować? :P

dokładnie

aleksa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Czystość do ślubu... gdy nie jest się dziewicą?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 17, 2014, 10:44:56 am »
Pewnie jesteście ciekawi czy się nam udało: To bardzo trudne, psychicznie jest ciężko. Nawet nie dlatego że kusi ale ciągle sobie wypominamy... ale na razie się udało :D

Termin ślubu już znany :D

Ale powiedział mi dziś że gdybyśmy nie zachowali czystości to chyba nie ustalibyśmy go tak szybko :P

nocnica

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: Czystość do ślubu... gdy nie jest się dziewicą?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 19, 2014, 04:48:18 pm »
Acha, rozumiem, że doczekać się nocy poślubnej wręcz nie możecie?

mietb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Czystość do ślubu... gdy nie jest się dziewicą?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 19, 2014, 05:50:30 pm »
We wczesnym chrześcijaństwie nie było mowy o czystości przed ślubem. Wymyślono to potem aby zarabiać na odpustach. Niestety zakaz został do dzisiaj