Autor Wątek: Spowiedź po latach  (Przeczytany 2131 razy)

malrian

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Spowiedź po latach
« dnia: Listopada 19, 2013, 11:26:18 pm »
No właśnie, spowiedź po 20 latach... jak ją przeprowadzić? Czy mam opisać kapłanowi 20 lat mojego życia? Co z grzechami, których nie pamiętam? czy moge liczyc na rozgrzeszenie po tylu latach?

Czy moge liczyc na to ze ksiadz na normalnej mszy przy regularnej spowiedzi poswieci mi godzine lub dwie na omowienie moich grzechow? Nie wiem czy niektore zachowania byly grzechem czy tez nie...

mariuszz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Spowiedź po latach
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 23, 2013, 12:20:02 pm »
Jeśli chcesz rzetelnie do tego podejść to zrób sobie rachunek sumienia na piśmie, spisz grzechy, zastanów się nad motywami ich popełnienia. Przedstaw kapłanowi może skorzystaj z "małego ruchu" przy konfesjonałach teraz, w środku tygodnia, a nie idz tuż przed świętami bo rzeczywiście możesz zrobić "korek" pod konfesjonałem.

lubiechodzicdokosciola

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Spowiedź po latach
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 24, 2013, 07:11:00 pm »
Czy moge liczyc na to ze ksiadz na normalnej mszy przy regularnej spowiedzi poswieci mi godzine lub dwie na omowienie moich grzechow?

oczywiście że TAK

judyta44

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Spowiedź po latach
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 21, 2014, 05:12:37 pm »
myślę że powinieneś udać sie do kościoła w czasie gdy jest spowiedz na poczatku wtedy czesto nie ma kolejek a nawet ksieza w konsesjonale siedza sami i czekaja

majkelo25

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Stalowa Wola
Odp: Spowiedź po latach
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 03, 2014, 02:43:18 pm »
20 lat? nieźle..

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Spowiedź po latach
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 05, 2014, 08:46:55 am »
Zrób wszystko według standardowej spowiedzi. Rachunek sumienia , żal za grzechy , mocne postanowienie poprawy. Po prostu porozmawiaj o tym z księdzem.  Każdy ma prawo się nawrócić.

hubmlyn

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Spowiedź po latach
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 05, 2014, 08:49:58 pm »
Ważne żeby to byłą szczera spowiedź. Faktycznie przez tyle lat może się nazbierać grzechów o których trzeba opowiedzieć księdzu ale myślę, że nie zrobi on tego na odwal i spokojnie poświęci Ci tyle czasu, ile będziesz potrzebował.