Autor Wątek: Czy zostać księdzem?  (Przeczytany 2271 razy)

ffeliks

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Czy zostać księdzem?
« dnia: Listopada 05, 2013, 09:42:17 pm »
Witajcie,

Moja sytuacja wygląda tak: od dzieństwa lubię chodzić do kościoła i uczestnictwo we mszy świętej. Jestem człowiekiem spokojnym, zawsze gdy miałem zrobić coś złego to myślałem czy to grzech i nie robiłem bo nie chciałem żyć w niezgodzie z Bogiem. Lubiłem pomagać ludziom, tak z ukrycia. Moja kuzynka miała bardzo biedne dzieciństwo to gdy byłem u niej wrzucałem jej do półki batona gdy wychodziła z pokoju by miała coś słodkiego. Kiedyś dostałem dużo pieniędzy na komunię a moja starsza siostra potrzebowała pieniędzy na studia to wrzuciłem jej anonimowo do skarbonki, która była przeznaczona na studia jeden z banknotów 100 EURO, które dostałem od chrzestnego z niemiec... potem się wypierałem że to ja :P

W dziewczynach szukałem przyjaźni, zrozumienia, nie patrzyłem na nie pożądliwie... kiedyś będąc sam na sam z kobieta, która chciała to ze mna zrobić odmówiłem gdyż nie byłem pewien czy chciałbym się z nią ożenić...

Nie wiem jednak czy nie chciałbym mieć własnych dzieci. Lubie się opiekować dziećmi od mojego kuzyna. Lubie je uczyć matematyki.

Zaraz po szkole średniej poszedłem na studia, na matematykę... wszystko wskazuje na to, że nie zaliczę roku. To jednak dla mnie za trudne. Sam teraz nie wiem czy iść do seminarium czy może na normlane studia... modlę się codziennie do Boga by dał mi odpowiedź na to pytanie...

Uważam że za wcześnie na decyzję o byciu księdzem, ale w końcu nie jestem taki mlody, mam już swoje lata...


Z Bogiem

meron

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Czy zostać księdzem?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 05, 2013, 10:09:04 pm »
Powiem Ci tak: jak tak patrze na kolegów co się ożenili tylko dlatego żeby się ożenić to wybor bycia księdzem nie jest złym wyborem. Pytanie czy czujesz powołanie. Bycie księdzem katolickim to nie tylko sluzba ludziom. To takze posluszenstwo zwierzchnikom.

Wez pod uwage ze bedac ksiedzem omijaja cie problemy typu praca, emerytura, pieniadze ;)

ffeliks

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Czy zostać księdzem?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 06, 2013, 08:19:35 am »
Wez pod uwage ze bedac ksiedzem omijaja cie problemy typu praca, emerytura, pieniadze ;)

Daj spokuj, nawet nigdy w ten sposob nie pomyslalem. Nie wyobrazam sobie jak bym sie czul gdybym nie byl prawdziwym ksiedzem z powolaniem a wiedzialbym ze na mnie ludzie zbieraja pieniadze na tace, na pewno bym zrezygnowal.

ernet

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Czy zostać księdzem?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 06, 2013, 10:55:28 pm »
Jeśli nie czujesz się na siłach, idź na 'normalne' studia a dopiero potem idź do seminarium. Kościołowi nie potrzebni słabi księża, którzy potem rezygnują i zrzucają sutannę... A bardziej będą cie ludzie szanować jako księdza jak będziesz miał jakieś wykształcenie wiedzę, umiejętności.

majkelo25

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Stalowa Wola
Odp: Czy zostać księdzem?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 03, 2014, 03:14:50 pm »
przemyśl to dobrze, wszystko ma swoje blaski i cienie

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Czy zostać księdzem?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 03, 2014, 04:32:45 pm »
Zależy jak ty to odczuwasz. Jeżeli masz powołanie : czyli kochasz Boga , lubisz chodzić do kościoła  to jak najbardziej. Musisz wszystko dokładnie przemyśleć na spokojnie , bo nie może to być spontaniczna decyzja.

mietb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Czy zostać księdzem?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 26, 2014, 09:37:59 am »
Ja podobnie lubię matematykę ale studia magisterskie nie tylko zacząłem ale skończyłem. Trochę nie widzę Ciebie w roli księdza, ponieważ matematyka poszukuje ciągle czegoś nowego, nie zatrzymuje się na jednej książce. Ja się ożeniłem, mam swoje dzieci, Ty lubisz cudze dzieci, czy nie widzisz, że to jest niebezpieczne