Autor Wątek: Gdy pracodawca każe oszukiwać...  (Przeczytany 3061 razy)

aljna

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Gdy pracodawca każe oszukiwać...
« dnia: Listopada 15, 2013, 10:35:08 am »
Pracuję w aptece, zarabiam nieźle i mam dobre warunki pracy. Jest ciepło, jest darmowa kawa, mogę sobie zjeść na zapleczu obiad, śniadanie, nigdy nie jestem sama w aptece jak to bywa w innych aptekach. Dodatkowo na święta otrzymaliśmy premie po 2000 zł i zapewne w te święta również je otrzymamy.

Problem jest taki, że pracodawca nakazuje nam sugerować te leki, na które mamy najwyższą marżę. Pracodawca każe nam mówić, że są one lepsze, z doświadczenia i opinii lekarzy jednak wiem, że tańsze zamienniki wcale nie są gorsze.

Czuje się z tym źle, tym bardziej że przychodzą do mnie znajome mojej matki. Również takie które żyją samotnie a mają 1200 pln emerytury. Czasami nawet mówią coś mojej mamie, że drogie te leki itp. a ja się źle czuję, że stojąc za ladą je oszukuje, tym bardziej, że ufają mi bo znają mnie od dziecka.

marzenka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Gdy pracodawca każe oszukiwać...
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 21, 2014, 05:18:28 pm »
smutna sytuacja, te kobiety które znasz możesz delikatnie poinformować że szef utrzymuje wysokie ceny leków dla swojego zysku i żeby kupiły gdzie indziej

lektor

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Gdy pracodawca każe oszukiwać...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 02, 2014, 07:26:22 pm »
Zmień pracę.

panMonte

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Gdy pracodawca każe oszukiwać...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 09, 2014, 04:33:36 pm »
Rób dalej tak jak robisz z tą różnicą, że jak widzisz, że osoba nie ma zbyt dużo pieniędzy to dawaj jej te tańsze zamienniki, a jak wchodzą "pańcie" to rób tak jak szef kazał. Nie narazisz się szefostwu, a i sumienie tak nie będzie męczyło.

cuncilgnu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Sławków
Odp: Gdy pracodawca każe oszukiwać...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 10, 2014, 05:52:54 pm »
Powinnaś mu się przeciwstawić. Wyjaśnij mu że jesteś osobą wierzącą a to co robisz to kłamstwo i naciąganie.

nocnica

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: Gdy pracodawca każe oszukiwać...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 16, 2014, 04:28:01 pm »
Ale tak w sumie to szef chyba nad tobą nie stoi? Chyba da się pod jego nieobecność polecać tańsze leki i mówić mu tylko, że przecież nie wciśniesz siłą droższego leku, bo klient czasem wie co chce dokładnie.

mietb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Gdy pracodawca każe oszukiwać...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 19, 2014, 06:25:09 pm »
Macie poprzednicy rację ale nie do końca. To nie jest oszustwo a ekonomia. Niezłe zarobki, przerwy w trakcie pracy, kawa, premie nie biorą się znikad. Mniejszy zysk to mniejsza wypłata także dla pracowników, godząc się na jedno trzeba zgodzić się na drugie a nie patrząc na sumienia

anag1

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: Gdy pracodawca każe oszukiwać...
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 22, 2014, 12:53:16 pm »
I tu mamy trudne chwile. Sumienie nieczyste ale mamy za co żyć. Koniecznie trzeba się wyspowiadać.

mietb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Gdy pracodawca każe oszukiwać...
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 25, 2014, 05:47:15 am »
Kiedyś pracowałem w Anglii przy pakowaniu owoców, konkretnie borówki amerykańskiej. Pracodawca kazał mi pakować na dno skrzynki spleśniałe owoce na na 2 górnych warstwach dobre. Cóż nie podobało mi się to ale miałem wybór albo wykonuje pracę albo wracam do kraju

hubmlyn

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Gdy pracodawca każe oszukiwać...
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 26, 2014, 02:14:22 pm »
Ze znajomymi pogadaj o tym otwarcie, że zasugerujesz im zmianę leku na tańszy ale niech się nie chwalą o tym przy Twoim szefie. Ale jeśli dalej chcesz dobrze zarabiać to niestety musisz czasami polecić komuś drogi lek bo wtedy na Twoją wypłatę szef uzbiera. Inaczej będziesz musiała szukać innej pracy

limited

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: sochaczew
Odp: Gdy pracodawca każe oszukiwać...
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 26, 2014, 03:52:18 pm »
znalazłem się w podobnej sytuacji.
firma w której pracowałem była podwykonawcą dla dużego przedsiębiorstwa. na terenie tego przedsiębiorstwa mieliśmy biura, mały magazyn i kilka pomieszczeń. moi przełożeni czasowo powierzyli mi obowiązki logistyczne. bez owijania w bawełnę usłyszałem że jeśli nie ma tego czy tamtego to mam podprowadzić to ze składu zleceniodawcy. nie nadawałem się do tego. wstydziłem się mówić o tym nawet w domu, nigdy nic nie kradłem, wręcz brzydziło mnie złodziejstwo.
szybko nasza współpraca została zakończona, co z perspektywy czasu mnie cieszy.