Autor Wątek: Moja żona to hazardzistka - czy mam prawo ograniczać jej wolność?  (Przeczytany 2215 razy)

grzesiek.x

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Moja żona to hazardzistka - czy mam prawo ograniczać jej wolność?
« dnia: Listopada 11, 2013, 10:24:38 am »
Zaczęło się zaraz po ślubie. Ja chodziłem do pracy, ona nie pracowała zawodowo. Zaraz po ślubie mieliśmy około 50 tysięcy złotych, które częsciowo pochodziły z prezentów ślubnych. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się że pieniędzy tych nie ma, gdy chciałem wpłacić je na mieszkanie (wkład własny do kredytu). Okazało się że żona kupiła za te pieniądze akcje i obecnie można ich sprzedać bo są warte zaledwie 15 tysięcy złotych.

W międzyczasie wymieniliśmy samochód na trochę nowszy z naszego wspólnego konta wypłaciła podobno 10 tysięcy jak się okazało te pieniędze pożyczyła od teściowej...

anamelia

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Moja żona to hazardzistka - czy mam prawo ograniczać jej wolność?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 11, 2013, 10:34:43 am »
Tragedia, myslę że po prostu Ty powinieneś trzymać pieniądze bo inaczej popadniecie w długi.

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Moja żona to hazardzistka - czy mam prawo ograniczać jej wolność?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 10, 2014, 03:03:53 pm »
W takim wypadku możesz ograniczyć jej prawo. Chodzi o to , że ona już nie panuje nad sobą.

cuncilgnu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Sławków
Odp: Moja żona to hazardzistka - czy mam prawo ograniczać jej wolność?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 10, 2014, 05:49:18 pm »
Rozmowa ,rozmowa i jeszcze więcej rozmowy. Hazard to ciężki nałóg ale da się z niego wyciągnąć. Oczywiście ograniczenie komuś pewnych decyzji nie jest dobre,ale w tym przypadku wydaje się konieczne. Inaczej może się to źle skończyć

panMonte

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Moja żona to hazardzistka - czy mam prawo ograniczać jej wolność?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 26, 2014, 02:24:52 pm »
Na początek bym próbował na Twoim miejscu ograniczyć trochę jej budżet, od pieniędzy i wolnego czasu woda sodowa uderza do głowy..

limited

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: sochaczew
Odp: Moja żona to hazardzistka - czy mam prawo ograniczać jej wolność?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 26, 2014, 03:39:38 pm »
ciężko jest wyciągać wnioski po kilku słowach z twojej wypowiedzi.
myślę że ty wiesz najlepiej czy zachowania twojej żony mieszczą się w granicach "normy". jeśli masz co do tego wątpliwości możesz przekonać ją do zasięgnięcia konsultacji i ewentualnie do korzystania z profesjonalnej pomocy.