Autor Wątek: Święto kościelne 11 listopada?  (Przeczytany 1830 razy)

airols

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Święto kościelne 11 listopada?
« dnia: Listopada 11, 2013, 09:20:37 am »
Witam

Dziś 11 listopada. Z tego co pamiętam to jest to Święto Niepodległości, święto państwowe... dlaczego księża w ten dzień odprawiają msze i próbują z tego święta robić święto kościelne?

megutka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Święto kościelne 11 listopada?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 11, 2013, 09:44:15 am »
11 listopad to oczywiście święto narodowe. Sama jednak wybieram się dziś do świątyni by podziękować Panu Bogu za to, że żyję w niepodległym kraju. Niepodległość to również dar, a dar jak każdy dar pochodzi od Boga.

bileteon

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Święto kościelne 11 listopada?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 11, 2013, 09:56:49 am »
Z drugiej strony spójcie na to od tej strony:

- naród słabszy idzie do kościoła i modli się by być niepodległy
- mocne państwo sąsiednie idzie do kościoła by się pomodlić za przyszłą ekspancję

i kogo wysłucha Bóg? :)

Smerf

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Święto kościelne 11 listopada?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 11, 2013, 09:58:20 am »
Megutka ile Ty masz lat? Sądzę że dość mało i w szkole nasłuchałaś się nauczycieli historii uwielbiających unię europejską. Przykro mi to pisać, ale nie żyjemy w niepodległym kraju.
"A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata"

pan.dariusz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Święto kościelne 11 listopada?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 11, 2013, 01:48:33 pm »
Megutka ile Ty masz lat? Sądzę że dość mało i w szkole nasłuchałaś się nauczycieli historii uwielbiających unię europejską. Przykro mi to pisać, ale nie żyjemy w niepodległym kraju.

W dzisiejszym świecie trudno o kraj, który jest calkowicie niezależny. Polska nie ma ani własnej ropy ani rozwiniętej techniki. Musimy żyć w "symbiozie" z innymi mocarstwami bo inaczej samochód typu Syrena stałby się luksusem...

suzana

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Święto kościelne 11 listopada?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 13, 2013, 10:41:44 pm »
Oj piękne kazanie słyszałem w kościele w ten dzień. Nie jestem pewien czy nie najlepsze w tym roku... nie wiem jak w waszym kościele. Ale u mnie w parafii św. Barbary w Warszawie warto było przyjść na tę "nieobowiązkową" mszę św.

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Święto kościelne 11 listopada?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 05, 2014, 03:58:34 pm »
Ja osobiście nie uznaje tego świeta i w tym dniu nie ma mnie w kościele. Według mnie jest to święto sprzeczne z religią kościoła katolickiego , ale to już sprawa księży.