Autor Wątek: Czy wierzycie w życie wieczne?  (Przeczytany 1597 razy)

megutka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Czy wierzycie w życie wieczne?
« dnia: Listopada 10, 2013, 05:59:52 pm »
W dzisiejszym świecie pełno jest ludzi, którzy za pieniądze lub inne dobra sprzedają się, grzesząc. Biorą łapówki, korzyści majątkowe za złamanie prawa, czynienie niesprawiedliwości przez co są przekreśleni u Pana.

W Biblii mamy świadectwa jak to ludzie woleli zginąć niż wyrzec się wiary. Czy znamy dziś realnie takie przykłady? Czy może to co dzieje się teraz to właśnie prawdziwe świadectwo braku wiary a nie to że coraz mniej ludzi chodzi do kościoła?

niedzielnaforumowiczka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Czy wierzycie w życie wieczne?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 10, 2013, 06:12:44 pm »
Ja wierzę w życie wieczne, ale boje się samotności w nim (patrz: mój post). Szczerze powiedziawszy to nie chciałabym aby Bóg wystawił mnie na próbę bo jestem chyba zbyt słaba. Mogłabym się przełamać a gniewu Boga również się bardzo boje... wolałbym zginąć...

pan.dariusz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Czy wierzycie w życie wieczne?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 11, 2013, 07:16:48 pm »
W dzisiejszym świecie pełno jest ludzi, którzy za pieniądze lub inne dobra sprzedają się, grzesząc. Biorą łapówki, korzyści majątkowe za złamanie prawa, czynienie niesprawiedliwości przez co są przekreśleni u Pana.

W Biblii mamy świadectwa jak to ludzie woleli zginąć niż wyrzec się wiary. Czy znamy dziś realnie takie przykłady? Czy może to co dzieje się teraz to właśnie prawdziwe świadectwo braku wiary a nie to że coraz mniej ludzi chodzi do kościoła?

Myślę że wartym uwagi przykładem poszanowania wiary i godności kobiet jest wydarzenie z wojny rok około 42/43. Wtedy to mi. polki były wywożone jako prostytutki do niemieckich burdeli. 93 dziewczyny z Krakowskiej szkoły popełniły samobójstwo by ich tam nie wywieziono. Myślę, że jest to świadectwo wiary.

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Czy wierzycie w życie wieczne?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 06, 2014, 12:36:47 pm »
W życie wieczne na ziemi nie wierzę , ale w życie w niebie owszem wierze. Przecież pisze to nawet w bibli.

paula85

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Odp: Czy wierzycie w życie wieczne?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 09, 2014, 04:23:13 pm »
W życie wieczne na ziemi nie wierzę , ale w życie w niebie owszem wierze. Przecież pisze to nawet w bibli.

Biblii a nie biblii!!!!!