Autor Wątek: Czy warto mieszkać z teściami?  (Przeczytany 1680 razy)

kinia

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Wrocław
Czy warto mieszkać z teściami?
« dnia: Listopada 14, 2014, 08:26:31 am »
Ślub mamy zaplanowany a mieszkać jeszcze nie wiemy gdzie będziemy. Ja chciałam wynajmować mieszkanie, odłożyć trochę kasy, zdobyć dobre dochody i kupić własne M na kredyt. Natomiast Jego rodzice przekonują nas do zamieszkania u nich. Mają nowy duży dom, wydali na niego masę kasy. On ma siostrę, która tam mieszka ale wpada dosłownie tylko nocować. My mielibyśmy tam poddasze: dwa duże pokoje i łazienkę wspólną z siostrą. Trochę nie wyobrażam sobie jakbyśmy miały się dzielić jej sprzątaniem. Mimo to jej wykończenie i wygląd tej łazienki zachęca by tam zamieszkać. On jest do tego coraz bardziej przekonany, jednak ja nie.

Pytanie jak się ma to do religii. Do bycia katolikiem. Ktoś, ktoś przecież bardzo bliski bo teściowie, chce mi za darmo dać dach nad głową (tzn. do rachunków pewnie byśmy się dokładali, ale za wynajem nie płacimy) a ja tego nie biorę. Czy robię źle? Z drugiej strony "napycham kieszenie obcym" dając przynajmniej 900 zł odstępnego za wynajem  no i opłaty do spółdzielni. Niestety na mieszkanie państwowe w Polsce nie ma co liczyć...

Jak wy to widzicie? Argument by jeszcze był, jakbyśmy pracowali w innym mieście. Ale pracujemy w tym samym gdzie stoi dom teściów. Dobrze czy nie dobrze? Sama nie wiem. A może ja będę musiała zrezygnować z pracy i wychowywać dzieci? Wtedy raczej nie starczy nawet na ten wynajem...

Co robić? Teściowa nie jest mi wrogą osobą, jest dla mnie miła, przyjazna, dobrze nastawiona, od pierwszej wizyty wywarłam na niej pozytywne wrażenie. Nie mam z nią zatargów więc może to mieszkanie nie jest złym pomysłem?

ewa.l

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Czy warto mieszkać z teściami?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 20, 2014, 10:37:05 am »
Może odpowiedź bardziej na forum bankowe, ale jak się później okazuje może i bardziej katolickie...

Konkretnie: jeśli masz gdzie mieszkać u rodziców to jesteś 900 zł miesięcznie do przodu. Mało / dużo? Moim zdaniem bardzo dużo. Policz sobie przez 40 lat ile to kasy?!? 432000 zł. No właśnie. Starczy na nowy mały domek bez problemu. Będą dzieci, będziesz chciała żeby się zaopiekowali, przypilnowali, jak będziesz szła do pracy to jest dodatkowo 100 - 200 zł miesięcznie. No i robi się pół miliona.

No chyba, że mimo wynajmowania mieszkania stać będzie cię na oszczędzanie przynajmniej 2000 zł miesięcznie to możesz się tym nie przejmować...

Aha ile m2 ma to poddasze? Nie da się wygospodarować osobnej kuchni i łazienki?

kinia

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Czy warto mieszkać z teściami?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 23, 2014, 09:18:37 pm »
Aha ile m2 ma to poddasze? Nie da się wygospodarować osobnej kuchni i łazienki?

Nie wiem, ale jest duże :P Pewnie około 80 m2 bo jest większe niż duże mieszkanie. Nie zapytam przecież narzeczonego bo powie, że majątki przed ślubem jego wyceniam :P

Problem z zagospodarowaniem jest natomiast taki, że tam jest wszystko wykończone i trudno byłoby wodę poprowadzić itp a to przecież musi być w kuchni i łazience...

danuta

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Stara Góra
Odp: Czy warto mieszkać z teściami?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 12, 2014, 03:08:49 pm »
Nie widzę nic złego w mieszkaniu w teściami o ile oni nie ingerują w wasz związek bardziej niż teściowie z którymi nie mieszkasz.

witek24

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Czy warto mieszkać z teściami?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 13, 2015, 10:17:39 pm »
Jeśli są to przyjaźni ludzie i akceptują związek to nie ma żadnego problemu. Warto jednak by dać coś od siebie i nie być / nie czuć się pasożytem w tym mieszkaniu/domu...