Autor Wątek: Czy posyłać dziecko do szkoły katolickiej  (Przeczytany 1344 razy)

martaa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Kraków
Czy posyłać dziecko do szkoły katolickiej
« dnia: Października 26, 2014, 10:45:16 pm »
Mój syn idzie w przyszłym roku do szkoły. Zawsze byłam za tym by posłać go do szkoły katolickiej. Jednak mój mąż mówi, że w takiej szkole jest łatwiej, że nie nabędzie doświadczenia życiowego, że będzie miał za łatwo a wiadomo... jak w dzieciństwie jest za łatwo top potem w życiu trudno. Generalnie nie jest przeciwny, jedynie ma argumenty przeciw.

Co sądzicie o takich szkołach? Czy wasze dzieci chodzą do takich szkół? Jakie wrażenia? Czy rzeczywiście jest łatwiej?

fasa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Czy posyłać dziecko do szkoły katolickiej
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 20, 2014, 10:28:45 am »
Ja też się zastanawiałam zawsze jak to jest w takiej szkole. U nas w klasie była pewna dziewczyna, która nie zdała do II klasy a potem poszła do takiej szkoły, wszyscy nauczyciele podśmiewali się że tam sobie z pewnością poradzi, bo rodzice zapłacą.

Wtedy również mnie to śmieszyło ale z perspektywy czasu i patrząc na to czego nauczyłam się sama w LO (konkretnie: niczego) to zastanawiam się czy nie lepsza była by ta szkoła katolicka jestem bardzo zainteresowana wrażeniami jeśli ktoś ma dziecko w takiej szkole.

danuta

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Stara Góra
Odp: Czy posyłać dziecko do szkoły katolickiej
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 12, 2014, 03:09:41 pm »
Jeśli masz taką możliwość poślij dziecko do szkoły katolickiej. Nie wiem jaka ona jest ale wątpię by była gorsza niż ta państwa...