Autor Wątek: Moja żona nie chodzi do kościoła  (Przeczytany 1162 razy)

mibo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Katowice
Moja żona nie chodzi do kościoła
« dnia: Sierpnia 11, 2014, 04:11:46 pm »
Czasami idzie, czasami nie. Bywa że wykręca się od kościoła bo ma np. nie ułożone włosy. Mówi że pójdzie później, no i jest ostatnia Msza Święta a ona dalej siedzi w domu. W tym roku może była 15 razy w kościele nie licząc świąt. Mówi że jest wierząca.

Ja chodzę do kościoła zawsze i zawsze biorę ze sobą nasze dzieci. Nie wyobrażam sobie nie iść w niedzielę do kościoła. Gdy nie mogę iść w niedzielę idę w sobotę. Od 10-ciu lat ani razu mi się nie zdarzyło nie iść, nawet kiedy byłem za granicą. Raz jeden jedyny 10 lat temu ominąłem mszę świętą jak miałem bardzo intensywny atak grypy.

Młodsza córka czasami się buntuje i chce "jak mama zostać w domu". W tej sytuacji jestem bezradny gdyż żona jest dla niej autorytetem. Jednak gdy ja i druga córka oraz syn się ubierają to ona też zaczyna się ubierać.

livek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Moja żona nie chodzi do kościoła
« Odpowiedź #1 dnia: Października 21, 2014, 04:51:25 pm »
Macie ślub kościelny prawda? A więc ślubowaliście wychować potomstwo swoje w wierze katolickiej. Zapytaj się jej dlaczego coś ślubowała a teraz tego nie robi?!

Co do samego jej nie chodzenia to nie widzę problemu, nie możesz jej zmuszać. Jednak dzieci powinny słuchać Ciebie.