Autor Wątek: Święci są wśród nas - czyli czy każdy może być święty?  (Przeczytany 1456 razy)

Czkawka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Święci są wśród nas - czyli czy każdy może być święty?
« dnia: Kwietnia 27, 2014, 10:16:55 am »
Odnośnie kanonizacji odbywającej się w tym miesiącu (a konkretnie dzisiaj). Piszę z pytaniem:
Co to znaczy być świętym?  Czy zwykły Kowalski może zostać świętym? Czy w ogóle istnieli tacy, znacie jakieś przykłady?
W takim razie, codziennie umiera wiele świętych, których nikt nie kanonizuje ani nie pamięta.




 Przepraszam jeśli był już taki watek, ale nigdzie go nie znalazłam,

Miroslawa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Bolesławiec
Odp: Święci są wśród nas - czyli czy każdy może być święty?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 29, 2014, 01:37:34 pm »
Chyba, a przynajmniej dla mnie to znaczy nieść pociechę ludziom tak jak papież. Jego "nie lękajcie się" powtarzam sobie właśnie trzeci dzień i czuję się lepiej. Chodzi o życie i to jaka jest droga przed nami i do czego wiedzie - starość cierpienie i śmierć - a jednak właśnie to "nie lękajcie się" daje pociechę i nadzieję

raikks

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Święci są wśród nas - czyli czy każdy może być święty?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 30, 2014, 01:41:59 pm »
Właśnie taki zwykły J.K może zostać świętym jeśli jego czyny nie będą ''zwykłe''

Miroslawa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Bolesławiec
Odp: Święci są wśród nas - czyli czy każdy może być święty?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 02, 2014, 09:59:02 am »
Bo to nie chodzi o to, żeby stanąć na piedestale, ale o to żeby przeżyć życie godnie i po Bożemu. Święci którzy zostali kanonizowani jeszcze za życia nawiązali szczególną relację z bogiem, dla tego też za ich pośrednictwem Bóg pomaga zwykłym ludziom. Dzieją się te tzw. cuda. problem tkwi w tym, że jesteśmy wierzący i pragniemy po śmierci zbawienia - ale czy jesteśmy gotowi na spotkanie z Bogiem ??? Ja osobiście nie - nie jestem gotowa na spotkanie ani z Bogiem, ani z diabłem - ani z żadną inną pozaziemską formą bytu. Obawiam się że mogłabym tego nie przeżyć - moja wiara nie jest wystarczająco silna  :-\