Autor Wątek: sprawdzanie dziecka  (Przeczytany 1725 razy)

anag1

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
sprawdzanie dziecka
« dnia: Kwietnia 27, 2014, 08:00:26 am »
Zastanawiam się czy nie naruszam jej prywatności czytając smsy czy wpisy z fb. ciagle słydzę trzeba sprawdzać a ja po takim czynnie mam wyrzuty sumienia.

Czkawka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: sprawdzanie dziecka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 27, 2014, 10:24:27 am »
Nie myślałaś nad poprawą relacji z córką?
Ja sama nie miałam dobrej, kochającej matki, ale może gdybyś była względem niej szczera nie musiałabyś tego robić - sama by Ci mówilła i nie zatajałaby żadnych faktów przed Tobą. Pokaż jej jak ją kochasz i jej ufasz.

Miroslawa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Bolesławiec
Odp: sprawdzanie dziecka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 29, 2014, 01:31:45 pm »
Wielki napis  na ścianie  w oddziale Biblioteki Miejskiej głosi - Dzieci to ludzie. To paskudna rzecz żeby grzebać komuś w telefonie lub innych osobistych rzeczach i jak chcesz żeby własna córka Cię znienawidziła to rób tak dalej  :'(

raikks

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: sprawdzanie dziecka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 30, 2014, 01:43:40 pm »
Właśnie , dziecko czy nie dziecko ,ale ma prawo do prywatności

janox

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: sprawdzanie dziecka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 30, 2014, 02:26:25 pm »
Dla mnie czymś nie do zaakceptowanie jest czytanie sms-ów drugie osoby, niezależnie czy ta osoba ma 10 czy 50 lat.
A co najgorsze takie postępowanie nie ma nic wspólnego z miłością do dziecka, chociaż pewnie tak sobie to tłumaczysz, że ją kochasz i chcesz ją chronić, a tak na prawdę chcesz ją kontrolować i jej nie ufasz. Sposobem na dowiedzenie się czy dziecko nie ma jakichś problemów jest rozmowa z nim, a także edukowanie i tłumaczenie mu jakie zagrożenie czyhają w internecie i jak się przed nimi chronić.

anag1

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: sprawdzanie dziecka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 30, 2014, 04:47:53 pm »
Odczowam to dokładnie tak samo a wzieło sie to z ostatniej wywiadowki na ktorej wychowawczyni wrecz nakazała kontrolować w taki sposob dzieci i wszystkie matki były tego samego zdania

mietb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Zamość
Odp: sprawdzanie dziecka
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 02, 2014, 01:44:06 am »
Ja jestem jednak za tym aby od czasu do czasu delikatnie nic nie mówiąc jej zobaczyć z kim ma relacje i o czym piszą, a jeśli są dramatyczne chwile w życiu dziecka, na przykład rzucił ją chłopak, do koleżanki pisze, że coraz poważniej myśli skończyć ze swoim życiem. Potem może być już za późno będziemy sami sobie winni, ze mogliśmy wiedzieć o zamiarach a jednak nic nie zrobiliśmy