Autor Wątek: Nakrycie głowy  (Przeczytany 1038 razy)

14sylwia14

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Nakrycie głowy
« dnia: Kwietnia 26, 2014, 02:34:15 pm »
Witam, mam takie pytanko.  Chciałbym się dowiedzieć jak rozumieć słowa mówiące o nakryciu głowy przez kobiety podczas nabożeństwa??? Rozmawiałam na ten temat z różnymi Pastorami aczkolwiek ich odpowiedzi mnie nie satysfakcjonują.
~~Pozdrawiam serdecznie ;)

mietb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Nakrycie głowy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 26, 2014, 08:02:59 pm »
I list do Koryntian w skrócie
3 Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową3 każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa3 - Bóg. 4 Każdy mężczyzna, modląc się lub prorokując4 z nakrytą głową, hańbi swoją głowę. 5 Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. 6 Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy!
dalej
7 Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny5. 8 To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. 9 Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny6. 10 Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów
14 Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie włosy, 15 podczas gdy dla kobiety jest właśnie chwałą? Włosy bowiem zostały jej dane za okrycie. 16 Może ktoś uważa za właściwe spierać się nadal, my jednak nie jesteśmy takiego zdania, ani my, ani Kościoły Boże
chyba wyjasnione