Autor Wątek: Jak wygląda u Was post w Wielki Piątek?  (Przeczytany 1448 razy)

adelka22

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Alwernia
Jak wygląda u Was post w Wielki Piątek?
« dnia: Kwietnia 18, 2014, 12:26:02 pm »
Dziś Wielki Piątek czyli (w teorii chociaż) Wielki Post. Jak to u Was wygląda? Ile posiłków sobie pozwalacie zjeść? Bo ja właśnie zjadłam dość obfite śniadanie i niezbyt z tego jestem zadowolona bo nie pamiętałam że dziś post. Jakbym wiedziała to bym wolała zjeść obiad :/

szymek.z.wrocka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Jak wygląda u Was post w Wielki Piątek?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 18, 2014, 12:45:25 pm »
Dziś Wielki Piątek czyli (w teorii chociaż) Wielki Post. Jak to u Was wygląda? Ile posiłków sobie pozwalacie zjeść? Bo ja właśnie zjadłam dość obfite śniadanie i niezbyt z tego jestem zadowolona bo nie pamiętałam że dziś post. Jakbym wiedziała to bym wolała zjeść obiad :/

To i tak jesteś OK, ja przypadkowo zjadłem mięso w wielki piątek :/

hubmlyn

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Jak wygląda u Was post w Wielki Piątek?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 18, 2014, 09:41:14 pm »
Ja dziś prawdziwie pościłem. Rano śniadanko z tacą serów, czyli postnie a później jedynie na obiad rybka z surówką i to wszystko, więc z godnie z nauką Kościoła - post zachowany

romek007

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Jak wygląda u Was post w Wielki Piątek?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 19, 2014, 10:13:56 am »
Ja dziś prawdziwie pościłem. Rano śniadanko z tacą serów, czyli postnie a później jedynie na obiad rybka z surówką i to wszystko, więc z godnie z nauką Kościoła - post zachowany

u mnie w domu Wielki Piątek śniadanie jest bardzo skromne. Np. dwie kromki chleba z masłem i serem bądź serkiem topionym i co ważne nikomu nie starcza to do syta! Na obiad tradycyjnie jak co roku kopytka z masłem i cukrem. Oczywiście te kopytka to danie mączne :P

adam.z.gdanska

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Jak wygląda u Was post w Wielki Piątek?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 19, 2014, 12:07:55 pm »
Moim zdaniem jedzenie ryb w wielki piątek to lekkie przegięcie. Ryba to przecież praktycznie mięso.

nocnica

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: Jak wygląda u Was post w Wielki Piątek?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 19, 2014, 05:15:05 pm »
Tak jak dla unii marchewka nie jest warzywem, tak dla kościoła ryba nie jest mięsem.