Autor Wątek: Zabicie Jezusa  (Przeczytany 1392 razy)

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Zabicie Jezusa
« dnia: Kwietnia 17, 2014, 08:40:43 am »
Kto zabił Jezusa. Chodzi mi tutaj o wyznanie , o tych co kazali go zabić ( tłum ). W tamtych czasach nie było chsześcijan , więc na pewno było to jakieś inne wyznanie. Dziwne , że ludzie wierzący w Boga , w tamtych czasach nie przestrzegali przykazań tzn. zabili człowieka.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2014, 09:51:20 am wysłana przez matiko336 »

ivy7

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Zabicie Jezusa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 22, 2014, 09:01:49 am »
To pytanie to tak na poważnie? A nie dziwi Cię, że w obecnych czasach katolicy, protestanci czy wyznawcy prawosławia popełniają morderstwa? Cy wiara w Boga to jakiś amulet chroniący przed złem? Czy ma znaczenie wyznanie, kiedy się popełnia jakąś zbrodnię?

Miroslawa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Bolesławiec
Odp: Zabicie Jezusa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 22, 2014, 04:09:21 pm »
No właśnie - wiara w Boga to nie amulet chroniący przed złem. Bóg pomaga nam przetrwać trudne chwile, wiara w Boga  i służba dobru pomaga pomaga żyć. Naukowo - z psychologicznego punktu widzenia mózg ludzki nie przyjmuje do świadomości, że człowiek czyni zło. Racjonalizuje - znajduje powody, usprawiedliwienia, wymówki itp. Wiara pomaga nie zginąć w gąszczu racjonalizacji - trzeba jakoś oddzielić to zło od tego dobra  ::)

myszkamiki92011

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Ruda
Odp: Zabicie Jezusa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 23, 2014, 06:11:52 pm »
Może lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zaczęcie czytania Pisma świętego, ja polecam Biblie Warszawską

mietb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Zabicie Jezusa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 25, 2014, 06:09:33 pm »
W czasach Jezusa był początek chrześcijaństwa, przecież Jezus chodził i nauczał. Judaizm to również chrześcijaństwo.