Autor Wątek: Bycie właścicielem dużej firmy a bycie dobrym człowiekiem  (Przeczytany 1756 razy)

natasza83

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Bycie właścicielem dużej firmy a bycie dobrym człowiekiem
« dnia: Listopada 07, 2013, 03:56:55 pm »
Hej,

Tak się założyło, że kilka dni temu byłam na spotkaniu klasowym. Nie było całej klasy, mi. tych osób które pojechały za granicę ale powiem tak: był kolega, który był kiepskim uczniem, jedynie z WF miał 5 lub 6, średnio ładny, wysportowany no i okazuje się, że ten ktoś ma dużą firmę, sklep internetowy. Pracuje u niego nawet kolega z klasy jako programista, który miał zawsze najlepsze oceny z matmy w całej klasie a nawet szkole. Z tym, że ten programista przyjechał na spotkanie autobusem a ten Wiktor (od sklepu internetowego) nowiutkim Mercedesem no i pokazywał go całej klasie skórzane siedzenia itp. Potem odwiózł mnie do domu.

Druga sprawa, że ludzie którzy naprawdę się dobrze uczyli i byli porządnymi ludźmi mają jakąś tam pracę, zarabiają 2000 - 3000 pln. Najgorzej mają się ci co ani firm nie otworzyli, ani nie wyjechali za granicę, ani nie poszli studia. Teraz nawet nie potrafią powiedzieć co robią...

Przyszła mi do głowy myśl zatem czy będąc właścicielem dużej firmy można być naprawdę porządnym i uczciwym człowiekiem?


Pozdrawiam
Mk 16, 17-18
"Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie."

pan.dariusz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Bycie właścicielem dużej firmy a bycie dobrym człowiekiem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 11, 2013, 01:46:21 pm »
Bycie bogatym nie oznacza bycia złym człowiekiem. Tam się nam ułożyło w głowach, przez czasy PRL-u, że bogaty to napewno coś kombinuje na boku. Teraz bogactwo mozna zdobyć również dzięki cięzkiej pracy.

aahacy

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Bycie właścicielem dużej firmy a bycie dobrym człowiekiem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 14, 2013, 10:58:53 pm »
Bycie bogatym nie oznacza bycia złym człowiekiem. Tam się nam ułożyło w głowach, przez czasy PRL-u, że bogaty to napewno coś kombinuje na boku. Teraz bogactwo mozna zdobyć również dzięki cięzkiej pracy.

Niestety teraz nie jest wiele lepiej jesli chodzi o kombinacje, zalatwianie i kolesiostwo niz w PRL.

katolik_z_duzego_miasta

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Bycie właścicielem dużej firmy a bycie dobrym człowiekiem
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 07, 2014, 10:59:37 am »
Bycie bogatym nie oznacza bycia złym człowiekiem. Tam się nam ułożyło w głowach, przez czasy PRL-u, że bogaty to napewno coś kombinuje na boku. Teraz bogactwo mozna zdobyć również dzięki cięzkiej pracy.

Zgadza się. Znam wielu ludzi, którzy mają firmy i są godni zaufania oraz postępują zgodnie z Biblią.

majkelo25

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Stalowa Wola
Odp: Bycie właścicielem dużej firmy a bycie dobrym człowiekiem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 03, 2014, 02:24:30 pm »
no pewnie że można

panMonte

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Bycie właścicielem dużej firmy a bycie dobrym człowiekiem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 09, 2014, 04:16:56 pm »
Bycie bogatym nie znaczy bycie złym, ale to bogactwo może powodować chęć zrobienia różnych dziwnych, głupich rzeczy. Jeśli ktoś młody szybko zyskuje duże pieniądze to jest duża szansa, że ów moneta uderzy mu do głowy.