Autor Wątek: Polityka w kościele  (Przeczytany 1541 razy)

nocnica

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Polityka w kościele
« dnia: Kwietnia 16, 2014, 01:06:25 pm »
Czy u was też księża podczas mszy mówią o polityce? Przypominają że głosować trzeba, na kogo należy, a na kogo nie. Bo ci, którzy im sie nie podobają to ateiści i głosowanie na nich to grzech.
Nie podoba mi się to i to strasznie. Wiem, ze nie wszędzie tak jest i boli mnie, że czasem jednak zdarzają się tacy fanatycy.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2014, 01:08:04 pm wysłana przez nocnica »

magda.l

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Polityka w kościele
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 16, 2014, 02:46:19 pm »
ja nigdy czegoś takiego nie słyszałam
I przemówił BÓG: "Oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi, i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. Niech wam to służy za pokarm." Psalm 115

nocnica

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: Polityka w kościele
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 16, 2014, 04:24:41 pm »
To masz szczęście, bo jednak gdzieniegdzie księża gromią z ambony i każą wiernym głosować na jedyną słuszną partię.

mariuszzs

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Polityka w kościele
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 16, 2014, 04:58:03 pm »
To masz szczęście, bo jednak gdzieniegdzie księża gromią z ambony i każą wiernym głosować na jedyną słuszną partię.

u mnie tez nie mowia i w parafiach w ktorych bywalem rowniez nie mowili... no chyba ze ktos nie lubi kosciola to zawsze sobie moze sobie cos zinterpretowac inaczej; podaj przyklad co mowili

fasa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Polityka w kościele
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 16, 2014, 05:02:38 pm »
Ostatnio od znajomej usłyszałam, że kościół bardzo sie miesza w sprawe polityki bo ogłosił że 12 kwietnia odbędzie się (już się odbył) IV Rajd Rowerowowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich i innych 94 ofiar. Czy to jest mieszanie się kościoła do polityki czy nie Waszym zdaniem?

wwwitek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Polityka w kościele
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 16, 2014, 05:12:36 pm »
Ostatnio od znajomej usłyszałam, że kościół bardzo sie miesza w sprawe polityki bo ogłosił że 12 kwietnia odbędzie się (już się odbył) IV Rajd Rowerowowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich i innych 94 ofiar. Czy to jest mieszanie się kościoła do polityki czy nie Waszym zdaniem?

u nas w kosciele tez bylo... moim zdaniem NIE JEST TO ŻADNE MIESZANIE SIE KOSCIOŁA W POLITYKE, bo i jakie? To PAMIĘĆ O ZMARŁYCH I TYLE!

nocnica

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: Polityka w kościele
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 16, 2014, 05:18:31 pm »
Tak jak napisałam, mówił o wyborach i to na kogo należy głosować. To chyba jednak jest pewne mieszanie się w politykę? Była cała litania o tych "ateistach" i co to złego robią.

panMonte

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Polityka w kościele
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 19, 2014, 01:29:09 pm »
Każde ugrupowanie polityczne musi się jakoś przypodobać społeczeństwu żeby zdobyć elektorat. Władza kościelna ma dużą moc i w ten sposób się dogadują z politykami.

hubmlyn

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: Polityka w kościele
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 19, 2014, 05:55:34 pm »
byłem na mszy, na której przedstawiany był kandydat do Senatu, który po eucharystii w kościele miał wykład, nie wiem o czym bo wyszedłem jak tylko wszedł na ambonę... Tak więc mieszają się i to bardzo!