Autor Wątek: Odmawiasz codzienną modlitwę ?  (Przeczytany 2070 razy)

janox

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odmawiasz codzienną modlitwę ?
« dnia: Kwietnia 07, 2014, 10:11:53 pm »
Modlicie się każdego dnia rano i wieczorem ?
Bo wydaje mi się że co raz mniej osób odmawia codzienną modlitwę i co gorsze nie uważają tego za jakieś wielkie zaniedbanie w swojej wierze. Niestety wiele z nich ma na to (ich zdaniem) dobrą wymówkę. A to że takie czasy i nie mają czasu, a to że trudno im znaleźć ciche i spokojne miejsce w którym będą mogli pobyć sami ze sobą i się skupić itd.


paula85

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Odp: Odmawiasz codzienną modlitwę ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 09, 2014, 04:10:05 pm »
Ja odmawiam razem z synkiem bo mają bardzo surowego księdza, który każe znać im na pamięć wszystkie podstawowe modlitwy (II kl podstawówki!).

mietb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Odmawiasz codzienną modlitwę ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 25, 2014, 06:19:33 am »
Codzienne klepanie pacierza moim zdaniem nic nie daje. Lepiej rano sobie przyrzec, że będę dobry dla kolegów, koleżanek, nikomu nie ubliżę. Z szacunkiem odniosę sie do osób starszych, przełożonych. W domu będą miła, miły dla partnera i dzieci itp.

panMonte

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Odmawiasz codzienną modlitwę ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 25, 2014, 10:02:40 am »
każdy modli się na swój sposób. Przecież nie ma idealnej recepty na skuteczną modlitwę. W głównej mierze to od nas samych zależy jacy "dziś" będziemy.

szymek91919191

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Odmawiasz codzienną modlitwę ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 26, 2014, 07:25:44 am »
Zgadzam sie z mietb

limited

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: sochaczew
Odp: Odmawiasz codzienną modlitwę ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 26, 2014, 03:56:15 pm »
nie mam jakiejś stałej pory przeznaczonej na modlitwę. to raczej dzieje się spontanicznie, są dni że się nie pomodlę. jeśli chodzi o formę to zwykle są to moje słowa.

anag1

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: Odmawiasz codzienną modlitwę ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 27, 2014, 08:06:28 am »
Biedne te nasze dzieci. moje przez takie naciski komunijne ma uraz do religii i kościoła

Czkawka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Odmawiasz codzienną modlitwę ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 27, 2014, 10:04:07 am »
Zdarza mi się zaniedbać ten przyjemny codzienny "obowiązek". Zawsze jednak wtedy mam wyrzuty sumienia i"nadrabiam" to najszzbciej jak moge. Modlitwa w cudowny sposób łączy nas z Bogiem, i to jest piękne  ::).

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Odmawiasz codzienną modlitwę ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 27, 2014, 12:06:44 pm »
Ja nie odmawiam codziennej modlitwy , ale jest to zpowodowane brakiem czasu i szybkim tępem życia. Często wogóle się o tym zapomina.

janox

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Odmawiasz codzienną modlitwę ?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 28, 2014, 12:30:19 am »
Codzienne klepanie pacierza moim zdaniem nic nie daje. Lepiej rano sobie przyrzec, że będę dobry dla kolegów, koleżanek, nikomu nie ubliżę. Z szacunkiem odniosę sie do osób starszych, przełożonych. W domu będą miła, miły dla partnera i dzieci itp.

Zgadzam się z tobą w 100 %. Też uważam że w życiu zdecydowanie ważniejsze jest to jaki jest dla innych ludzi, niż klepanie i powtarzanie jednych i tych samych formułek. Dla mnie osobiście grzechy popełnione przeciwko ludziom są dużo cięższe niż np. nie odmówienie pacierza czy nie pójście do kościoła. Co jednak nie znaczy że można całkowicie zaniedbać codzienną modlitwę.