Autor Wątek: Skonsumowanie małżeństwa przed ślubem?  (Przeczytany 1318 razy)

sabrina19

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Skonsumowanie małżeństwa przed ślubem?
« dnia: Listopada 06, 2013, 09:29:25 am »
Poznałam jakiś czas temu chłopaka, któremu bardzo zależy na mnie, planujemy się pobrać on pracuje już od roku, jest starszy, oszczędza na mieszkanie. Moi rodzice powiedzieli, że po ślubie daliby nam działkę, za którą możemy kupić mieszkanie...
Problem w tym, ze wesele moglibyśmy załatwic najwcześniej za rok lub dwa albo nawet za trzy kiedy skoncze studia licencjackie. A Damian - moj chlopak - chcialby mnie juz skonsumowac. Wiem, ze to grzech ze przedslubem nie powinnismy ale gdy potem wezmiemy slub to przeciez ten grzech zostanie u Pana Boga jakby zanulowany, prawda?

witkacy

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Skonsumowanie małżeństwa przed ślubem?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 06, 2013, 10:36:19 am »
moim zdaniem jak wezmiecie slub to grzechu nie ma

brajan

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Skonsumowanie małżeństwa przed ślubem?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 06, 2013, 01:05:40 pm »
Nawet jeśli teraz się bardzo kochacie to nie ma 100% pewności że się pobierzecie. Przyspieszcie termin slubu jesli Wam spieszno do lozka, jesli chcecie byc razem albo wykorzystajcie ten czas jako czas na poznanie sie.

Po co masz konczyc studia, przed wzieciem slubu? To znaczy ze potem nie bedziesz mogla sie uczyc? Bzdura... moja zona poszla na studia po slubie i widzimy zadnego problemu...
27 kwietnia 2014 - JP II

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Skonsumowanie małżeństwa przed ślubem?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 10, 2014, 03:24:09 pm »
Będzie to niestety grzechem , ponieważ prawo do skonsumowania mają tylko małżonkowie. A przed ślubem jeszcze nie będziecie. Ale jedak ciężko czekać tyle czasu  ;)