Autor Wątek: Jakie emocje oczuwacie idąc do spowiedzi ?  (Przeczytany 1461 razy)

janox

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Jakie emocje oczuwacie idąc do spowiedzi ?
« dnia: Kwietnia 06, 2014, 09:49:15 pm »
Moje pytanie dotyczy tego jakie odczuwacie emocje idąc do spowiedzi ?
Jest to obawa, a może nawet strach ?
Jak się czujecie z tym że o Waszych największych sekretach i słabościach opowiadacie de facto obcemu facetowi ?
Co prawda jest oni niby pośrednikiem między Bogiem, a wiernymi. Ale mnie to jakoś nie przekonuje.
Zawsze mówicie prawdę w trakcie spowiedzi i wyznajcie wszystkie Wasze grzechy ?
Chodzicie w ogóle do spowiedzi ?

Jakie jest Wasze ogólne zdanie na temat sakramentu spowiedzi ? Uważacie że jest potrzebny ?

karol33

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Jakie emocje oczuwacie idąc do spowiedzi ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 07, 2014, 08:43:20 am »
Moje pytanie dotyczy tego jakie odczuwacie emocje idąc do spowiedzi ?
Jest to obawa, a może nawet strach ?
Jak się czujecie z tym że o Waszych największych sekretach i słabościach opowiadacie de facto obcemu facetowi ?
Co prawda jest oni niby pośrednikiem między Bogiem, a wiernymi. Ale mnie to jakoś nie przekonuje.
Zawsze mówicie prawdę w trakcie spowiedzi i wyznajcie wszystkie Wasze grzechy ?
Chodzicie w ogóle do spowiedzi ?

Nie mam z tym problemu że "opowiadam obcemu facetowi". To tak jakbym szedł do psychologa. Ksiądz to profesjonalista i obowiązuje go tajemnica spowiedzi, jeśli ksiądz ją złamie może zostać ekskomunikowany.

Jakie jest Wasze ogólne zdanie na temat sakramentu spowiedzi ? Uważacie że jest potrzebny ?

Gdy idę do spowiedzi często myślę sobie w głowie "po co to jest" itp. Gdy jednak wracam ze spowiedzi czuję jakby mi spadł kamień z serca i dzięki temu że podzieliłem się z kimś moimi grzechami mam chwilę refleksji nad swoim zachowaniem.

panMonte

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Jakie emocje oczuwacie idąc do spowiedzi ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 09, 2014, 01:54:23 pm »
wstyd, bo na to samo by wyszło gdybym się po cichu pomodlił i w ciszy pomyślał o tym co się zrobiło źle.

karol33

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Jakie emocje oczuwacie idąc do spowiedzi ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 09, 2014, 01:56:39 pm »
wstyd, bo na to samo by wyszło gdybym się po cichu pomodlił i w ciszy pomyślał o tym co się zrobiło źle.

no i właśnie dlatego spowiedź jest dobra, przynajmniej wstydzisz się za swoje grzechy; gdybyś pomodlił się po cichu wstydu by nie było przed Panem Bogiem

panMonte

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Jakie emocje oczuwacie idąc do spowiedzi ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 09, 2014, 02:07:37 pm »
wstyd, bo na to samo by wyszło gdybym się po cichu pomodlił i w ciszy pomyślał o tym co się zrobiło źle.

no i właśnie dlatego spowiedź jest dobra, przynajmniej wstydzisz się za swoje grzechy; gdybyś pomodlił się po cichu wstydu by nie było przed Panem Bogiem
No jak to nie? Przecież skoro mnie słyszy to jakąś skruchę muszę odczuwać. Nie potrzebuje do tego pośredników, którzy potem debatują na temat spowiedzi na "tyłach".

paula85

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Odp: Jakie emocje oczuwacie idąc do spowiedzi ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 09, 2014, 04:11:55 pm »
panMonte, jesteś wierzący?

Pomyśl w jaki sposób ksiądz może potem ułożyć kazanie nie znając naszych grzechów?

pifou

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
stromectol kaufen apotheke stromectol rezeptfrei kaufen stromectol kaufen s
« Odpowiedź #6 dnia: Października 08, 2022, 03:02:47 pm »
stromectol kaufen apotheke stromectol 3 mg tabletten kaufen  stromectol rezeptfrei bestellen
stromectol rezeptfrei kaufen stromectol ohne rezept kaufen  stromectol kaufen schweiz
stromectol kaufen schweiz stromectol ohne rezept kaufen  stromectol 12mg kaufen
stromectol 12mg kaufen stromectol ohne rezept kaufen  stromectol tabletten kaufen
stromectol rezeptfrei kaufen stromectol ohne rezept kaufen  stromectol kaufen apotheke
stromectol rezeptfrei kaufen online apotheke stromectol ohne rezept kaufen  stromectol kaufen ohne rezept österreich