Autor Wątek: Na relgii ksiądz daje nam czas na uczenie się innych przedmiotów  (Przeczytany 1463 razy)

mariuszzplocka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Na relgii ksiądz daje nam czas na uczenie się innych przedmiotów
« dnia: Listopada 06, 2013, 09:05:25 am »
Witam

Nie wiem czy to dobry dział forum, ale jestem pewna sytuacja zazenowany. Mianowicie nasz katecheta zamiast prowadzic cala religie jak normalna lekcje 45 minut to prowadzi ja 20-25 minut a potem daje nam wolne i mozemy robic co chcemy albo sie np mozemy pouczyc innych przedmiotow albo rozmawiac ze soba...

Wydaje mi sie ze takie podejscie do lekcji jest nieodpowiedzialne i ksiadz powienien nam przekazywac prawdy wiary bo - przepraszam ze tak sie wyraze - za to mu placa a nie za dawanie wolnego :/


Pozdrawiam

radeon

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Na relgii ksiądz daje nam czas na uczenie się innych przedmiotów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 06, 2013, 12:46:32 pm »
heh za czasow jak ja chodzilem do LO bylo podobnie, potem za to dostalismy ksiedza ktory przepytywal nas z calej Biblii
"Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" (J. 15,13).

bardonbrax

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Na relgii ksiądz daje nam czas na uczenie się innych przedmiotów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 06, 2013, 05:07:09 pm »
IMO zachowanie niedopuszczalne powinienes porozmawiac z kaplanem i jesli nie bedzie reakcji to przekazac sprawe proboszczowi.

"Gdy brat twój zgrzeszy <przeciw tobie>, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata.
Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa
Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!" (Mt 18,15-17)

Smerf

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Na relgii ksiądz daje nam czas na uczenie się innych przedmiotów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 08, 2013, 10:40:12 am »
Katecheta powinien mieć zaplanowaną lekcję religi, w końcu dostaje za to normalne pieniądze i wtedy jest nauczycielem przedmiotu. Nie płacą mu za dawanie wolnego uczniom.
Jeśli nie ma wam nic mądrego do powiedzenia, to chyba pomylił się z powołaniem i nie nadaje się na nauczyciela religii.
Jest wiele burzliwych tematów wieku nastoletniego i na pewno wiele spraw chcilibyście poruszyć na religii.
Moja propozycja jest taka. Spiszcie listę tematów, które chcielibyście poruszyć na religi, dajcie to katechecie i może on będzie w stanie coś więcej przygotować na ten temat.
"A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata"

bileteon

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Na relgii ksiądz daje nam czas na uczenie się innych przedmiotów
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 09, 2013, 12:28:18 pm »
Zapewne katecheta się tak zachowuje, bo młodzież go nie słuchała, wyciągała książki, uczyła się na religii. Postąpił moim zdaniem poprawnie, bo do wiary nie można nikogo zmuszać.

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Na relgii ksiądz daje nam czas na uczenie się innych przedmiotów
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 05, 2014, 03:51:00 pm »
Jeżeli w krótszym czasie omówi cały temat , to nie widzę problemu. Jeżeli chciałbyś aby prowadził całą lekcje to zwróć mu uwagę.