Autor Wątek: Źli ludzie  (Przeczytany 1889 razy)

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Źli ludzie
« dnia: Kwietnia 05, 2014, 09:04:04 am »
Czemu Bóg stworzył złych ludzi ?

parafianin.grzesiek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Źli ludzie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 05, 2014, 10:32:06 am »
Czemu Bóg stworzył złych ludzi ?

a skąd teza że Bóg stworzył ich złych? może wszyscy ludzie rodzą się dobrzy źli są jedynie Ci którzy odchodzą od Pana Boga

Czkawka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Źli ludzie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 27, 2014, 10:32:44 am »
Nie ma złych ludzi i dobrych ludzi. Tak samo jak nie ma światła i ciemności jak i ciepła oraz zimna. Jasność istnieje, owszem, ale ciemność wcale nie jest przeciwieństwem jasności a po prostu jej brakiem. Tak samo ciepło, mierzone w stopniach Celsjusza lub Kelwinach. Zimno nie jest jego przeciwieństwem a świadkiem jego braku.
Właśnie tak jest z ludźmi. Źli ludzie nie są przeciwieństwem dobrych. Są oni po prostu mniej otwarci na Boga i mniej w nich jego miłości, brak dobra.

Miroslawa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Bolesławiec
Odp: Źli ludzie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 29, 2014, 01:28:52 pm »
Już gdzieś czytałam właśnie o tym braku dobra i zła - trochę naiwna interpretacja. W zasadzie niestety nawet jeżeli nie ma złych ludzi - to ktoś i tak może zrobić Ci krzywdę - jak ten złodziej co wyciągnął  mi portfel z torebki. To zły człowiek.
Ja to co innego - oddałam znaleziony - postąpiłam prawidłowo jestem dobrym człowiekiem. Jakieś normy muszą obowiązywać

raikks

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Źli ludzie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 30, 2014, 01:44:03 pm »
Żeby można było odróżnić tych ''dobrych''

Miroslawa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Bolesławiec
Odp: Źli ludzie
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 02, 2014, 09:42:19 am »
W jakiś sposób piętnujemy tych złych.  Zły człowiek to taki który krzywdzi innych i to jest jakby działanie w samoobronie.  Amerykańscy generałowie po wejściu do obozu w Oświęcimiu nie podali ręki niemieckim generałom. A był taki właśnie zwyczaj pomiędzy generałami, po skończonej bitwie i wzięciu do niewoli podać sobie dłonie - w końcu nie byli byle kim tylko generałami. I jeszcze zawsze pragniemy sprawiedliwości - skoro już bezradni jesteśmy wobec zła to przynajmniej możemy je napiętnować ...