Autor Wątek: Dlaczego przy komisji beatyfikacyjnej brane są tylko cuda po śmierci?  (Przeczytany 1150 razy)

verkaitally

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Oglądnęłam ciekawy dokument na temat cudów za pośrednictwem naszego ukochanego Papieża z Polski : Błogosławionego Jana Pawła II. Z faktów w nim przedstawionych wynikało iż przy procesie beatyfikacji brane są pod uwagę tylko te uzdrowienia, które miały miejsce po śmierci św. pamięci Papieża Jana Pawła drugiego. Nie rozumiem, dlaczego w taki sposób skonstruowane jest prawo kanoniczne??

hane

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego przy komisji beatyfikacyjnej brane są tylko cuda po śmierci?
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 15, 2014, 10:36:42 pm »
Oglądnęłam ciekawy dokument na temat cudów za pośrednictwem naszego ukochanego Papieża z Polski : Błogosławionego Jana Pawła II. Z faktów w nim przedstawionych wynikało iż przy procesie beatyfikacji brane są pod uwagę tylko te uzdrowienia, które miały miejsce po śmierci św. pamięci Papieża Jana Pawła drugiego. Nie rozumiem, dlaczego w taki sposób skonstruowane jest prawo kanoniczne??

Tak jest ponieważ osoba święta to taka osoba do której możesz się modlić o wstawiennictwo i Twoje modlitwy mogą zostać wysłuchane. Skoro ktoś modlił się do zmarłego i przyniosło mu to pomoc to znaczy że duch tej osoby znajduje się w niebie i słucha naszych modlitw a także może się za nas wstawić u Pana Boga.

verkaitally

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Dlaczego przy komisji beatyfikacyjnej brane są tylko cuda po śmierci?
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 16, 2014, 12:43:03 pm »
Dzięki, jest to rzeczywiście jakieś wytłumaczenie.

majkelo25

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Stalowa Wola
Odp: Dlaczego przy komisji beatyfikacyjnej brane są tylko cuda po śmierci?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2014, 03:09:04 pm »
też mnie to zawsze ciekawiło