Autor Wątek: Klasztor w Czernej koło Krzeszowic  (Przeczytany 1056 razy)

obroncaksiezy

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Klasztor w Czernej koło Krzeszowic
« dnia: Marca 10, 2014, 02:31:35 pm »
Polecam wszystkim zwiedzanie klasztoru w Czernej w okolicach Krzeszowic. Klasztor znajduje się w znakomitych - również ze względów turystycznych - okolicach, można naprawdę bardzo miło odpocząć z całą rodziną i się pomodlić. Jeśli ktoś nigdy nie był: polecam!

verkaitally

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Klasztor w Czernej koło Krzeszowic
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 15, 2014, 09:35:01 pm »
Polecam wszystkim zwiedzanie klasztoru w Czernej w okolicach Krzeszowic. Klasztor znajduje się w znakomitych - również ze względów turystycznych - okolicach, można naprawdę bardzo miło odpocząć z całą rodziną i się pomodlić. Jeśli ktoś nigdy nie był: polecam!

Masz na myśli ten uroczy klasztor na samej górze w Czernej n/d Krakowa? Okolice rzeczywiście fantastyczne byłam tam na spacerze z moimi rodzicami przeszliśmy z tegoż właśnie klasztoru aż do zabytkowego kościółka drewnianego w Paczółtowicach (również polecam zobaczyć!) niestety na szlaku prowadzący do Paczółtowic spotkaliśmy (w środku lasu!!!!!!) motocyklistów!!! Nie mam pojęcia jak można być tak głupim by jeździć szlakami turystycznymi motocyklami w lesie (i to było chyba z 10 motorów)!

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Klasztor w Czernej koło Krzeszowic
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 20, 2014, 01:31:53 pm »
Klasztory warto zwiedzać , a szczególne te starsze które mają wspaniałą historię. Przepiękne są te stare zabytki. Nie byłem jeszcze w tym klasztorze , ale jeżeli będę w okolicy na pewno nie opuszczę okazji do odwiedzenia.