Autor Wątek: Wyrzeczenia postne  (Przeczytany 1393 razy)

karol33

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Wyrzeczenia postne
« dnia: Marca 05, 2014, 04:40:10 pm »
Jakie znacie najdziwniejsze wyrzeczenia na okres postu. Znane mi przypadki to takie:

1. Pewien chłopak, który spowodował wypadek samochodowy obiecał że nie będzie jeździł samochodem przez cały okres postu (i dotrzymał).
2. Kobieta która paliła przez 30 lat papierosy i miała przez to problemy zdrowotne, rzuciła palenie... i po poście udało jej się pozbyć się nałogu!

katolik_z_duzego_miasta

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzeczenia postne
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 07, 2014, 10:56:26 am »
1. Pewien chłopak, który spowodował wypadek samochodowy obiecał że nie będzie jeździł samochodem przez cały okres postu (i dotrzymał).

Jeśli w tym wypadku ktoś zginął to raczej powinien przestać jeździć do końca życia...

Ja znam dużo osób, które na okres wielkiego postu całkowicie wyrzekają się alkoholu i słodyczy.

majkelo25

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Stalowa Wola
Odp: Wyrzeczenia postne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2014, 02:24:01 pm »
śmieszy mnie to że ludzie tylko na okres postu wyrzekają sie pewnych rzeczy, jesli sie ma silną wole to nie trzeba postu

panMonte

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Wyrzeczenia postne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 06, 2014, 04:03:54 pm »
dla mnie to jest śmieszne jakiekolwiek wyrzekanie się czegokolwiek podczas trwania postu. To nie przybliża w wierze do Boga, a wręcz oddala... W imię  czego to robimy?

karol33

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Wyrzeczenia postne
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 06, 2014, 05:25:59 pm »
dla mnie to jest śmieszne jakiekolwiek wyrzekanie się czegokolwiek podczas trwania postu. To nie przybliża w wierze do Boga, a wręcz oddala... W imię  czego to robimy?

W imie łaczenia się w cierpieniu z Panem Jezusem. Życie nie polega na tym by mieć wszystkiego cały czas pod dostatkiem. Trzeba sobie umieć omówić.

panMonte

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Wyrzeczenia postne
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 06, 2014, 06:03:26 pm »
dla mnie to jest śmieszne jakiekolwiek wyrzekanie się czegokolwiek podczas trwania postu. To nie przybliża w wierze do Boga, a wręcz oddala... W imię  czego to robimy?

W imie łaczenia się w cierpieniu z Panem Jezusem. Życie nie polega na tym by mieć wszystkiego cały czas pod dostatkiem. Trzeba sobie umieć omówić.

oooo to żeś pojechał... 95% księży nie przestrzega tego więc dlaczego zwykła gawiedź ma to robić?