Autor Wątek: Nauka Jezusa Chrystusa a współczesne kościoły  (Przeczytany 1393 razy)

maja23

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Nauka Jezusa Chrystusa a współczesne kościoły
« dnia: Stycznia 26, 2014, 10:35:44 pm »
Hej,

Chciałam się z Wami przywitać jako nawrócona katoliczka, chrześcijanka, właściwie nie wiem jak siebie mogę nazwać. Może osoba poszukująca prawdy? Poszukująca wiary? Na wstępie chce sie przyznać iż moja wiedza o Biblii w dużej części opiera się o film "The Bible" z kanału History :P Nie mniej jednak ten film nie jest "wyssany z palca" a oparty na Biblii. No więc przejdźmy do rzeczy:

Jezus Chrystus oskarżał kapłanów, że ubierają się w ozdobne szaty, cenią sobie pałace piękne kościoły a nie można służyć jednocześnie Bogu i mamonie... i takie pytanie naradza się w mojej głowie: jak to się ma do współczesnych kościołów? Jak wiadomo są one bardzo często takie że słowo przepych aż zanadto do nich pasuje. Gdyby Jezus żył dziś to może nie zwracałby księżom uwagi na ubrania ale na samochody, drogie wakacje...

Co Wy sądzicie na ten temat?


Pozdrawiam

verkaitally

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Nauka Jezusa Chrystusa a współczesne kościoły
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 15, 2014, 09:41:21 pm »
Nie rozumiem dlaczego sądzisz że współczesne kościoły nie służą Bogu? To co nie głoszą prawd zawartych w Biblii? Może namawiają do życia niezgodnego z nią??? Posłuchaj, znam wiele osób, które przez całe 7 dni tygodnia są można by powiedzieć nieprzyjemne bądź zachowują się nie po katolicku ale gdy pójdą w niedziele do kościoła to zmieniają się o 180 stopni na 2-3 dni. Znam wielu chłopaków, którzy po świętach zachowują się dużo lepiej niż przed nimi...
Bo pójście do kościoła wysłuchanie mszy daje do myślenia.

carla

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Nauka Jezusa Chrystusa a współczesne kościoły
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 25, 2014, 04:29:05 pm »
Pytanie jaką powagą cieszyłby się kościół gdyby znajdował się w piwnicy w starej kamienicy?? Prezentacja i wrażenie to również cel do sukcesu! Nie pójdziesz do dobrej firmy w starych ciuchach na review bo po prostu nie będziesz mieć u nich szans!

majkelo25

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Stalowa Wola
Odp: Nauka Jezusa Chrystusa a współczesne kościoły
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2014, 02:40:04 pm »
prawda jest taka że wielu kapłanom, przydałaby sie przeprowadzka na dużo biedniejsze parafie, tam gdzie emerytki i emeryci nie rzucają księdzu stówek na tace

verkaitally

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Nauka Jezusa Chrystusa a współczesne kościoły
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 03, 2014, 02:43:59 pm »
prawda jest taka że wielu kapłanom, przydałaby sie przeprowadzka na dużo biedniejsze parafie, tam gdzie emerytki i emeryci nie rzucają księdzu stówek na tace

z moich doświadczeń to w Polsce raczej biedne emerytki rzucają 50-tki, 100-ki na tacę a w miastach to często cała taca to monety... troszkę inaczej jest we Włoszech gdy na tacy nie raz widziałam 100 EUR a pod kościołem stał najnowszy model Maserati...

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Nauka Jezusa Chrystusa a współczesne kościoły
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 03, 2014, 04:35:05 pm »
Współczesne kościoły uznają czasem różne rzeczy , chlociaż w bibli pisze czasem inaczej. Po prostu są źle impretowane przez wierzących. Ale najważniejsze , że każdy kościół stara się służyć Bogu i stać się lepszym człowiekiem.