Autor Wątek: Czy księża oddają część swojej pensji w szkole proboszczowi?  (Przeczytany 1633 razy)

maria_krk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Czy księża oddają część swojej pensji w szkole proboszczowi?
« dnia: Stycznia 13, 2014, 02:22:10 pm »
Hej,

Nie jestem osobą która interesuje się cudzymi finansami bo wiem, że to nie jest syndrom dobrego wychowania... jednak pewne pytanie mi ostatnio przyszło do głowy.

Wiem, że nauczyciele są dość dobrze zarabiającą grupą zawodową w Polsce. Moja dużo starsza siostra zarabia jako nauczycielka geografii 2500 zł miesięcznie a podobno jej starsze koleżanki nawet dwa razy tyle! Dla mnie to bardzo dużo pieniędzy gdyż ja zarabiam minimalną krajową a mój mąż troszkę więcej mimo to opłacamy wynajęte mieszkanie, kupujemy jedzenie, splacamy raty za samochód po 500 zł miesięcznie.

Zastanawia mnie co z pieniądzami robi taki ksiądz. Załóżmy, że zarabia 3000 na rękę w szkole. Nie płaci za mieszkanie, nie płaci za wyżywienie. Księża w dziesiejszych czasach mają samochody, ale rzadko kiedy są one jakieś bardzo drogie. Wikary w mojej parafii ma akuratnie taki sam samochód jak my z mężem: warty może aktualnie 15000 zł. Gdyby nawet podobnie jak my płacił za raty i paliwo to jest to jedyne jego obciążenie kosztów utrzymania w wysokości 1000 zł. Pozstawałoby mu na czysto 2000 zł...

No i pytanie co księża robią z tymi pieniędzmi? Przeciez przez 15 lat posługi kapłańskiej na koncie takiego ksiedza znalazłoby się aż 360 tysięcy złotych!!!!!!

A może ktoś z was wie na co ksiądz wydaje pieniądze? :)


Pozdrawiam

lubiechodzicdokosciola

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Czy księża oddają część swojej pensji w szkole proboszczowi?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 13, 2014, 02:23:30 pm »
Nie jestem osobą która interesuje się cudzymi finansami bo wiem, że to nie jest syndrom dobrego wychowania... jednak pewne pytanie mi ostatnio przyszło do głowy.

No i radzę Ci dobrze lepiej się nie interesuj bo ktoś zajrzy w Twoje finanse i nie będzie Ci z pewnością miło!

mieczyslaw

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Czy księża oddają część swojej pensji w szkole proboszczowi?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 13, 2014, 02:40:14 pm »
Nie wiesz co robi z kasą? Kupuje sobie limuzynę BMW i jeździ w pewne miejsca....

izabella

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Czy księża oddają część swojej pensji w szkole proboszczowi?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 13, 2014, 06:26:02 pm »
Nie wiesz co robi z kasą? Kupuje sobie limuzynę BMW i jeździ w pewne miejsca....

nie bluźnij! nie bluźnij bo przyjdzie ślub, chrzest lub nie daj Boże pogrzeb i do księdza pójdziesz w podskokach!

aganieszka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Czy księża oddają część swojej pensji w szkole proboszczowi?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 14, 2014, 05:41:13 pm »
Nie wiem czy księża oddają ale siostra zakonna, która nas uczyła w podstawówce fundowała biednym dzieciom obiady i kupowała kanapki w sklepiku szkolnym.

antykler

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Czy księża oddają część swojej pensji w szkole proboszczowi?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 14, 2014, 05:50:09 pm »
Nie wiem czy księża oddają ale siostra zakonna, która nas uczyła w podstawówce fundowała biednym dzieciom obiady i kupowała kanapki w sklepiku szkolnym.

ale czy widzialas kiedys siostre zakonna ktora mialaby zegarek za 2000 pln komorke za 2000 pln i nowego VW Passata?

maria_krk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Czy księża oddają część swojej pensji w szkole proboszczowi?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 20, 2014, 09:02:39 pm »
Nie wiem czy księża oddają ale siostra zakonna, która nas uczyła w podstawówce fundowała biednym dzieciom obiady i kupowała kanapki w sklepiku szkolnym.

ale czy widzialas kiedys siostre zakonna ktora mialaby zegarek za 2000 pln komorke za 2000 pln i nowego VW Passata?

nie każdy ksiądz ma samochód a komórkę za 2000 pln to chyba nikt nie ma bo już tyle nie kosztują dawno

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Czy księża oddają część swojej pensji w szkole proboszczowi?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 07, 2014, 03:46:49 pm »
Nie ... Pensja ze szkoły jest dla księdza , który wykłada przedmiot.

martynka20

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Czy księża oddają część swojej pensji w szkole proboszczowi?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 08, 2014, 09:06:47 pm »
Nie ... Pensja ze szkoły jest dla księdza , który wykłada przedmiot.

to ksiadz ma calkiem duzo pieneidzy 2000 pln jak sie ma oplacony wikt, opierunek i mieszkanie