Autor Wątek: Chrzest dziecka bez ślubu kościelnego  (Przeczytany 1356 razy)

marcin.d

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Chrzest dziecka bez ślubu kościelnego
« dnia: Stycznia 03, 2014, 08:00:01 pm »
Właśnie urodził nam się synek. Niestety nie mamy ślubu kościelnego. Moja matka mi powiedziała, że będziemy mieli problem u księdza. Ja jestem ochrzczona, chodzę do kościoła... myślałam że to wystarczy. Czy możemy ochrzcic nasze dziecko? Czy jest jakieś prawo kościelne które rzeczywiście zakazuje ochrzczenia takiego dziecka?

agagleiwitz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Chrzest dziecka bez ślubu kościelnego
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 03, 2014, 09:51:53 pm »
Z jakiego powodu nie macie ślubu kościelnego? Jakbyś była samotną matką to dziecko dostanie chrzest w innym przypadku może być problem.

marzenka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Chrzest dziecka bez ślubu kościelnego
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 05, 2014, 04:04:42 pm »
Z jakiego powodu nie macie ślubu kościelnego? Jakbyś była samotną matką to dziecko dostanie chrzest w innym przypadku może być problem.

Ksiądz na pewno zapyta o ojca, znam taki przypadek. Jeśli jednak rzeczywiście jest samotna matka to nie ma problemu, gorze jak ktoś jest np. w związku małżeńskim cywilnym a ślub kościelny ma z kimś innym.

Moim zdaniem jednak czemu winne dziecko...

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Chrzest dziecka bez ślubu kościelnego
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 16, 2014, 05:27:27 pm »
Często księża robią problem , z tego powodu że rodzice nie mają ślubu kościelnego. Jednak co temu jest winne biedne dziecko , które nie odpowiada za winę rodziców.

wwwitek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Chrzest dziecka bez ślubu kościelnego
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 16, 2014, 05:30:58 pm »
Często księża robią problem , z tego powodu że rodzice nie mają ślubu kościelnego. Jednak co temu jest winne biedne dziecko , które nie odpowiada za winę rodziców.

u nas w parafii 10 lat temu robili problem; obecnie zadnego nie robia. prawo kanoniczne jednoznacznie nakazuje udzielic chrztu

panMonte

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Chrzest dziecka bez ślubu kościelnego
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 19, 2014, 01:25:31 pm »
Odpowiednia kwota załatwi sprawę. Najczęściej wystarczy spytać ile będzie kosztowała usługa chrztu bez małżeństwa i po problemie.

mietb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Zamość
Odp: Chrzest dziecka bez ślubu kościelnego
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 19, 2014, 08:53:22 pm »
Chrześni są od tego aby pomóc w wychowaniu dziecka w duchu katolickim, a nie od dawania prezentów. Skoro rodzice chcą ochrzcić dziecko nie powinno być problemu