Autor Wątek: Szybka jazda motocyklem to grzech?  (Przeczytany 2003 razy)

more89

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Szybka jazda motocyklem to grzech?
« dnia: Listopada 05, 2013, 09:58:20 pm »
Jestem motocyklistą. Najpierw był motorower, potem motocykl 125, potem 600, teraz mam ściga YZF-R6S R6 i zdarza mi sie walic przez miasto 200-230 km/h. Niedawno jak jechalem przez podmiejska mala miejscowosc to wyjechal mi dostawczak gdy mialem 170 km/h na budziku i zaczalem bardzo mocno hamowac. Na szczescie dostawczak przejezdzal tylko przez droge i zdarzyl mi uciec bo bym w niego przywalil majac 100 km/h na budziku. Widzaly to jakies starsze babki i sie przezegnaly...

Pytanie czy robie cos zlego? Czy gdybym wrabal sie w tego dostawczaka mialbym szanse pojsc do nieba? Zycie mi wtedy przed oczami przelecialo... pomyslalem o moim pogrzebie i o tym ze moja mama by pewnie dlugo plakala a jestem jej jedynym synem gdyz Leszek, moj brat, zmarl w wypadku samochodowym.

fred

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Szybka jazda motocyklem to grzech?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 05, 2013, 10:05:56 pm »
pewnie ze grzech bo mozesz kogos zabic idioto

lanacia

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Szybka jazda motocyklem to grzech?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 15, 2013, 10:24:13 pm »
pewnie ze grzech bo mozesz kogos zabic idioto

j.w.

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Szybka jazda motocyklem to grzech?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 10, 2014, 03:21:25 pm »
Jest to grzechem , ponieważ po pierwsze możesz wyrządzić komuś krzywdę lub nawet go zabić. Po drugie nie będzie podobać się to Bogu , ponieważ kazał podporządkować się władzy i być rozważnym , a przepisy wymyśliła władza i nie postępujszesz rozsądnie.

ivy7

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Szybka jazda motocyklem to grzech?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 15, 2014, 10:07:45 pm »
Po pierwsze - do nieba zawsze masz szansę iść (nawet jak dużo głupot w życiu narobisz). Po drugie - nie narażaj niepotrzebnie swojego życia i innych.

Czkawka

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Szybka jazda motocyklem to grzech?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 27, 2014, 10:07:46 am »
A czy powinnam wyspowiadać się z jednorazowego przekroczenia prędkości 100 km/h?? Dodam, że bardzo mnie to martwi i zastanawia.

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Szybka jazda motocyklem to grzech?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 27, 2014, 12:03:15 pm »
A czy powinnam wyspowiadać się z jednorazowego przekroczenia prędkości 100 km/h?? Dodam, że bardzo mnie to martwi i zastanawia.

Nie , chyba nie powinieneś się spowiadać , ponieważ jest to grzech lekki. Musiałbyś wtedy chodzić często do spowiedzi , a to nie ma sensu bo ciągle przekracza się prędkość.