Autor Wątek: Czy dziecko powinno jeść obiady w szkole?  (Przeczytany 1209 razy)

paula85

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Czy dziecko powinno jeść obiady w szkole?
« dnia: Kwietnia 09, 2014, 04:06:45 pm »
Pracuję i mój mąż również oczywiście pracuje. Mamy 8 letniego syna. Prawda wygląda tak, że gdy on wraca ze szkoły nas jeszcze mnie ma no i czeka na mnie, wracam około 15-16... on godzinę, dwie wcześniej. Dopóki nie chodził do szkoły to rano odwoziłam go do babci gdzie miał obiad. Pytanie czy powinien jeść w szkole? BARDZO mnie boli, że ja jako matka nie mogę mu dać na czas obiadu. Jednocześnie gdy będzie jadł w szkole będę się czuła od niego oddalona. Gdy zje obiad w szkole z pewnością nie zje potem go ze mną i z moim mężem co również mi się nie podoba. Ale co mam kazać dziecku głodować? Jego koledzy są w podobnej sytuacji i chodzą na domowe obiady... nie wiem co mam robić, poradźcie.

ernet

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Czy dziecko powinno jeść obiady w szkole?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 11, 2014, 02:51:39 pm »
Obiady w szkole nauczą go bycia mężczyzną. Szkoła (w przeciwieństwie do mamy) nie ugotuje tego co sobie zażyczy tylko zje co będzie musiał. Nie będzie potem problemów w wojsku, jeśli pobór do niego przywrócą co mam nadzieje że się stanie...

matiko336

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Lidzbark Warmiński
Odp: Czy dziecko powinno jeść obiady w szkole?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 11, 2014, 05:54:57 pm »
Niech je w szkole. Może nie jest tak zdrowe jak w domu , ale również pożywne. Lepiej , aby jadło wcześniej i nie głodowało.
Razem posiłek możecie jeść , taki jak np. kolację.

paula85

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Odp: Czy dziecko powinno jeść obiady w szkole?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 11, 2014, 06:07:54 pm »
Niech je w szkole. Może nie jest tak zdrowe jak w domu , ale również pożywne. Lepiej , aby jadło wcześniej i nie głodowało.
Razem posiłek możecie jeść , taki jak np. kolację.

Ale jak widzę co oni jedzą na tej stołówce np. grochówka na żeberkach, ryba panga... to mi szkoda dziecka.

panMonte

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Czy dziecko powinno jeść obiady w szkole?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 19, 2014, 01:04:40 pm »
Ale klimat i obycie, które zdobędzie na stołówce nie zapewnicie mu w domu. Stołówki w szkole powinny być obowiązkowe dla wszystkich dzieciaków. Jest mnóstwo uczniów którzy nie powiedzą, że są głodni bo się będą wstydzić, a tak jakby każdy musiał pójść na tą stołówkę to by nie było tak głupio. Państwo powinno fundować takie obiady.