Kościół > Kościół Katolicki

Kościół Katolicki dostaje pieniądze od Unii?

(1/3) > >>

witek.chrzescijanin:
Cześć,

Ostatnio dowiedziałem się, że Watykan ma prawo do drukowania... Euro, czyli europejskiego pieniądza. Jak wiadomo z ekonomii, ten kto ma prawo drukować pieniądze to tak jakby dostawał, albo nawet lepiej... mam studia ekonomiczne więc nie jest mi to obce w każdym razie w przybliżeniu tak to działa.
Dlaczego więc tak jest, że organizacja, która nie jest kościelna i wdraża różne dyrektywy, które przecież są nawet niezgodne z nauką kościoła, np. walczy o związki partnerskie itp. daje pieniądze Kościołowi Katolickiemu? Trochę dziwny układ.


Pozdrawiam

ffeliks:
Tak to prawda, Państwo Watykańskie ma prawo do wybijania monet euro, monety te maja jednak raczej charakter pamiątkowy, kolekcjonerski. Wiele ludzi pragnie mieć monetę z Papierzem. Sam mam jedno takie EURO. Nie wprowadzam go jednak na rynek, traktuje go kolekcjonerko, nie zamierzam za niego kupić bułek czy chleba to inna kategoria :)

niedzielnaforumowiczka:
Oglądałam to w TV, Watykan bije 700 000 EURO rocznie. Wydaje się że to fortuna...

witek.chrzescijanin:
Bo to jest fortuna...

ffeliks:

--- Cytat: witek.chrzescijanin w Listopada 10, 2013, 07:00:45 pm ---Bo to jest fortuna...

--- Koniec cytatu ---

Jaka tam fortuna na tak wielki Kościół? Kościół najważniejszy europejski. To są żadne pieniądze. Na świecie jest ponad 400 000 Katolickich księży (licząc zakonników)! To jest na jednego zakonnika jakieś 1,5 EURO rocznie, czyli całe 6 PLN? No tak, ile Ci księża pieniędzy nie dostają od tej Unii ;) Oj, żeby się im w głowach od tej mamony nie poprzewracało, za 6 PLN to można sobie nieźle zaszaleć zwłaszcza w Niemczech czy we Francji ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej